لوگو تامین خودرو آزمون

تامین، سرویس، نگهداری

مراکز تعویض پلاک خودرو

هرگونه نقل و انتقال خودرو دارای پلاک گذر موقت اعم از قطعی و وکالتی … ممنوع است ودر صورت واگذاری خودرو کالای قاچاق محسوب و طرفین به مرجع قضایی معرفی می گردند همچنین ارائه وکالت نامه به عنوان وکیل وارد کننده خودرو برای استفاده از خودرو و یا تمدید مجوز تردد به هیچ وجه قابل پذیرش نبوده وصرفاً مالک به همراه خودرو و مدارک مربوطه به نزدیک ترین واحد شماره گذاری پلیس راهنمایی رانندگی ناجا به گمرک ورودی مراجعه و پلاک گذر موقت دریافت می نماید و هیچ شخص، شرکت و یا نمایشگاهی مجوز صدور و تمدید پلاک گذر موقت را ندارد

آدرس مراکز تعویض پلاک خودرو در تهران

مرکز تعویض پلاک خودرو خاوران

آدرس: کیلومتر ۱۰ جاده خاوران، بعد از سه راه خاورشهر
تلفن: ۴۸۰۱۰۰۰۰

مرکز تعویض پلاک خودرو اتحاد

آدرس: تهرانپارس، حکیمیه، خ اتحاد؛ اتحاد ۵

تلفن: ۴۸۰۱۰۰۰۰

مرکز تعویض پلاک خودرو چیتگر

آدرس: کیلومتر ۱۲ بزرگراه شهید لشگری (جاده مخصوص تهران-کرج)

تلفن: ۴۸۰۱۰۰۰۰

مرکز تعویض پلاک خودرو میثم

آدرس: کیلومتر ۱جاده مخصوص کرج، خ داروپخش، خ روز دارو

تلفن: ۴۸۰۱۰۰۰۰

مرکز تعویض پلاک خودرو الغدیر

آدرس: یافت آباد، بلوار الغدیر، خیابان حسینی

تلفن: ۴۸۰۱۰۰۰۰

مرکز تعویض پلاک یادگار امام «ویژه موتورسیکلت»

آدرس: اتوبان یادگار امام (ره)، خ زنجان شمالی، جنب ستاد ترخیص خودرو

تلفن: ۴۸۰۱۰۰۰۰

مراکز تعویض پلاک خودرو در تهران روی نقشه

مراحل و ملزومات تعویض پلاک خودرو

اگر قصد خرید یا فروش اتومبیلی را داشته باشید، حتما می دانید که مراحل تعویض پلاک خودرو، مراحلی دقیق و کمی پیچیده است. از همین رو بهترین کار این است که شما قبل از آن که اقدام به تعویض پلاک بکنید، از مراحل آن آگاه باشید و بدانید با چه مدارکی باید به کجا مراجعه نمایید تا تعویض پلاک شما به سرعت و بدون دردسر انجام شود. کارشناسان تامین خودرو در تمامی مراحل خرید خودرو شامل تعویض پلاک، کارشناسی رنگ بدنه و فنی تا تحویل خودرو به مشتری در کنار شما خواهند بود تا بتوانید بهترین خرید را داشته و از ضررهای احتمالی هنگام خرید خودرو جلوگیری کنید.

در این گزارش قصد داریم تا شما را با مراحل تعویض پلاک خودرو آشنا کنیم و مسیر این کار را برایتان هموار سازیم.

روند تعویض پلاک

مراحل تعویض پلاک خودرو

تعویض پلاک خودرو چندین و چند مرحله دارد که در ادامه یک به یک آنها را برایتان شرح می دهیم:

 1. شما پس از انتخاب مرکز تعویض پلاک خودرو، وارد پارکینگ این مرکز شده و با پرداخت هزینه ورودی، برگه ای جهت نوبت دهی دریافت می نمایید.
 2. بر روی برگه ورودی شما، شماره غرفه درج شده است. وارد ساختمان اداری می شوید و بر اساس آن شماره، به غرفه مورد نظر مراجعه می نمایید.
 3. از غرفه مورد نظر، پوشه مدارک خود را دریافت کرده و مدارکتان را داخل آن بگذارید و برای بررسی انتهایی، به فردی که آنجا مسئولیت کارشناسی حقوقی را دارد، ارائه کنید.
 4. از همان غرفه، نامه ای دریافت می کنید که میبایست آن را به افسر و کارشناس حاضر در پارکینگ بدهید تا شماره پلاک، شماره بدنه، شماره شاسی، شماره موتور و اصالت اتومبیل شما را بررسی کند و ضمن تایید آن اجازه تعویض پلاک را صادر نماید.
 5. پس از دریافت مجوز تعویض پلاک، خلافی خودرو شما مورد بررسی قرار می گیرد. اگر خلافی شما صفر بود که هیچ اما اگر خودرو شما خلافی داشت، میبایست در پروسه تعویض از دستگاه POS که در مرکز وجود دارد استفاده کرده و خلافی خود را پرداخت نمایید و قبض آن را به کارشناس غرفه مربوطه ارائه دهید.
 6. هزینه دیگری که باید پرداخت نمایید، هزینه تعویض پلاک است که این را نیز باید در باجه بانک ملی پرداخت نمایید.
 7. پس از آن که مراحل فوق را گذراندید، مجوز فک پلاک به شما داده می شود و پس از آن که برگه سبز خود را دریافت کردید، می توانید پلاکی که بر روی خودرو شما قرار دارد را تحویل داده و پلاک جدید را بر روی آن نصب نمایید.
 8. برای تحویل و دریافت پلاک خودروی خود باید به بخش انبار مراجعه کنید.
 9. جهت خارج شدن از پارکینگ میبایست برگه اولیه ای که دریافت کردید را تحویل داده و از پارکینگ خارج شوید.

چه مدارکی برای تعویض پلاک خودرو لازم داریم؟

شما چه در جایگاه فروشنده خودرو باشید و چه در جایگاه خریدار، نیاز است مدارکی را با خود ببرید تا روند تعویض پلاک به خوبی پیش برود. در ادامه این مدارک را برای شما نام میبریم:

مدارک مورد نیاز برای خریدار

 • اوراق شناسایی (کارت ملی و شناسنامه)
 • قبض برق جهت تعیین محل زندگی
 • مدارک احراز سکونت مانند سند، اجاره نامه با کدرهگیری و…

مقاله پیشنهادی: نکات کلیدی معامله خودرو را اینجا بخوانید.

مدارک مورد نیاز برای فروشنده

 • اوراق شناسایی (کارت ملی و شناسنامه)
 • اصل سند خودرو
 • اصل کارت شناسایی خودرو
 • اصل سند مالکیت خودرو که ناجا صادر کرده است
 • اصل بیمه نامه
 • اصل کارت معاینه فنی
 • خود فرد فروشنده یا نماینده قانونی وی
روند تعویض پلاک

نوبت دهی اینترنتی برای مراکز تعویض پلاک خودرو

اگر تصور می کنید برای این مراحل قرار است بیش از اندازه معطل شوید، می توانید با ورود به سامانه http://nobatdehi.btnrahgosha.ir/ نوبت اینترنتی دریافت نمایید تا نیازی نباشد برای تعویض پلاک خودروی خود معطل بمانید تا نوبتتان سر برسد. شما می توانید روز و ساعت مورد نظر خود را انتخاب کرده و دقیقا در همان زمان به مراکز تعویض پلاک مراجعه کرده و روند کار خود را سریعتر طی نمایید. در نهایت در این گزارش تلاش کردیم تا تمامی مراحل، مدارک، نکات مهم و مواردی از این دست را که نیاز است برای تعویض پلاک بدانید، یک به یک بیان کنیم. به شما پیشنهاد می کنیم پیش از آن که به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید، یک به یک با این مراحل، مدارک و… آشنا شوید تا خللی در روند اقدامات شما پیش نیاید.

شرکت تامین خودرو این فرصت را برای شما فراهم نموده که هنگام خرید خودرو تمامی مراحل خرید خودرو تا تحویل را به ما بسپارید و کارشناسان تامین خودرو از مرحله پیدا کردن خودرو مطلوب شما تا مراحل بعدی شامل کارشناسی رنگ،بدنه، فنی، قولنامه، تعویض پلاک و … در کنار شما خواهند بود تا خریدی ایمن و دقیق داشته باشید.

هزینه تعویض پلاک خودرو

هزینه هایی که برای تعویض پلاک باید پرداخت کنید، با توجه به روند پرونده شما متفاوت است اما به طور کل می توان موارد زیر را برایتان تشریح کرد:

 • هزینه تعویض پلاک که پیش از این برای شما عنوان کردیم، طی آخرین ابلاغیه 100 هزار تومان است که می توانید از طریق دستگاه های کارت خوان در مراکز تعویض پلاک پرداخت نمایید.
 • هزینه های جانبی از جمله پرداخت خلافی ماشین هزینه ای است که باید پرداخت نمایید.

چرا باید پلاک خودرو خود را تعویض کنیم؟

باید بدانید اگر پلاک شما تعویض نشود، تمامی مسئولیت خودرو نسبت جرایم، تخلفات و مواردی از این دست بر عهده صاحب پلاک بوده و اثبات این که اتومبیل فروخته شده است، اقدامی سخت محسوب می شود. از همین رو پیشنهاد می کنیم به جای آن که اتومبیل خود را به صورت قولنامه ای به فروش برسانید، تمام مراحل تعویض پلاک خودرو را تمام کمال طی کنید.

نکاتی که هنگام تعویض پلاک خودر باید رعایت کنید

 • هیچ مبلغی در روند تعویض پلاک خودرو به صورت نقدی دریافت نمی شود و تمامی هزینه صرفا از طریق دستگاه های POS پرداخت می گردد.
 • تسویه حساب عوارض شهرداری خودرو زمانی انجام می گیرد که بخواهید به دفتر اسناد رسمی مراجعه کنید و برای تعویض پلاک نیازی به تسویه حساب شهرداری نیست.
 • خلافی خودرو را می توانید از طریق دستگاه های POS که در مراکز تعویض پلاک وجود دارد، پرداخت نمایید.
 • شماره پلاک تماما از طریق دستگاه انجام می شود و انتخابی نیست.
 • زمانی که شما باید برای روند تعویض خود بگذارید، چیزی حدود 2 الی 3 ساعت است.
 • تلاش کنید حتما خودتان برای تعویض پلاک بروید و وکیل خود را نفرستید تا در صورت بروز مشکل بتوانید آن را حل نمایید.
 • به هیچ عنوان خودرو خود را به صورت قولنامه ای واگذار ننمایید زیرا این کار می تواند برای شما خسارات بسیاری به همراه داشته باشد.
گرفتن پلاک جدید
5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها