لوگو تامین خودرو آزمون

تامین، سرویس، نگهداری

خرید خودرو صندوق دار 300 تا 600 میلیون

انتخاب خودرو مناسب از میان خودروهای صندوق دار

خودروهای سدان یا اصطلاحا صندوق ‌دار به‌عنوان کلاسیک‌ترین انتخاب هر خانواده شناخته می‌شود و با در اختیار قرار دادن فضای باری کافی به سرنشینان، هر سفری را لذت‌بخش می‌کنند. شاید این خودرو ها جذابیت گرندتوررهای مخصوص مسافرت‌های هیجان‌انگیز را نداشته باشند، اما در سطح خانواده‌ های ایرانی می‌ توانند کارایی خود را نشان دهند. با وجود اینکه مدت‌ هاست متوجه شدیم که از لحاظ حجم بار قابل‌انتقال هم شاسی ‌بلندها و کراس‌ اوورها کارایی بیشتری دارند، اما به‌ عنوان اقتصادی‌ترین گزینه، سدان‌ها همیشه مشتری خود را داشته و دارند. البته باید توجه داشت که برای انتخاب سدانی باارزش خرید متوسط در مهرماه سال ۹۹ حداقل باید ۳۵۰ میلیون تومان را کنار بگذارید؛ سدان ‌های بالای ۶۰۰ میلیون تومانی هم عملا وارد حوزه کراس ‌اوورهای خوش قیمت می‌شوند که رقابت با آنها تا حدی مشکل است. برای انتخاب یک سدان باارزش می‌توان به بررسی آپشن‌ها، فضای ‌بار، مصرف سوخت و نکته‌ای که برای بسیاری از افراد اهمیت زیادی دارد، هزینه ‌های نگهداری و قیمت قطعات است. ما در «تامین خودرو» تلاش می‌کنیم که بهترین گزینه را با توجه به رنج قیمت معقول سدان‌ ها معرفی کنیم.

پارس اتومات

با ارزان‌ترین گزینه این لیست شروع می‌کنیم که شاید برای افرادی که دنبال دردسر نیستند، گزینه جذابی باشد. درواقع قیمت پایین قطعات این خودرو می‌تواند مهم‌ترین دلیل برای انتخاب این گزینه باشد. حتی اگر با پارس اتومات آپشن‌های چندان جذابی را تجربه نمی‌کنید، اما درهرصورت می‌توان با اطمینان خاطر بیشتر به دنبال سفرهای پرخطری باشید که در آن احتمال خرابی قطعات خودرو در آن بالاست. با این وجود بخش عمده خریداران پارس اتومات را پژو سوارهایی تشکیل می‌دهند که یا به دنبال تنوع هستند و یا به خاطر اینکه سمند و دنا اتومات تیراژ پایین‌تری نسبت به پارس اتومات دارد، این گزینه را انتخاب کرده‌اند. در حال حاضر پارس با گیربکس اتوماتیک چیزی در حدود ۴۰۰ میلیون تومان قیمت می‌خورد، که به باور بسیاری از افراد با سطح آپشن ارائه‌شده در این خودرو تناسب چندانی ندارد. البته با آغاز عرضه دنا پلاس توربو اتومات به‌احتمال‌زیاد وضعیت این خودرو دچار تغییراتی شود و حتی احتمال حذف گزینه اتومات از پژو پارس هم وجود دارد.

«برای کارشناسی خرید این خودروها می‌توانید با شماره تماس پنج رقمی  48416-021 تماس حاصل فرمایید.»

دنا پلاس توربو

اگر به دنبال سواری گرفتن از فول‌ترین نسخه پلت‌فرم پژو ۴۰۵ هستید، دنا بهترین گزینه است. طی سال‌های اخیر شاسی این خودرو تغییرات زیادی را تجربه کرده، تاجایی که فضای پای سرنشیان عقب در نسخه‌های اولیه دنا به‌اندازه پژو ۲۰۶ رسیده بود! اما به هرسوی دنا پلاس خودرویی با ظاهر جذاب است که برای اولین بار برخی از امکانات رفاهی خاص و ویژه را در محصولات داخلی‌سازی شده ارائه کرد. تمام این موارد را بگذارید در کنار توان ۱۵۰ اسب‌بخاری و گشتاور ۲۵۰ نیوتون‌متری تا متوجه قابلیت‌های ویژه این خودرو در کلاس خود شوید. البته درنظر داشته باشید که هزینه ۴۷۰ میلیون تومانی هم نباید انتظار تحویل خودرویی با توربو باکیفیت را داشته باشید. درواقع یکی از حساس‌ترین قطعات پیشرانه‌های EF7T یا همان نسخه پرخوران از موتور ملی را می‌توان آلياژ قطعات توربوشارژ دانست. درمجموع هزینه سرویس‌های دوره‌ای این خودرو را می‌توان تا حدود سالیانه یک‌میلیون دویست تومان پیش‌بینی کرد و به‌طور متوسط هزینه نگهداری از انواع دنا در حدود ماهیانه 500 هزار تومان (با احتساب تعویض قطعات مصرفی و بنزین) دانست.

خانواده تندر

رنو تندر ۹۰ به همراه انواع تجهیز شده آن همچون پارس تندر و یا نمونه فیس‌لیفت شده آن به نام تندر پلاس، همگی سدان‌هایی بودند که قرار بود به‌عنوان اقتصادی‌ترین سدان به‌روز در بازار ایران عرضه شوند ولی پس از گذشت بیش از 13 سال از حضور این خودرو در ایران می‌توان شاهد بود که همیشه در بازه سوم قیمتی قرار داشته و پس از محصولات سایپا و خانواده پژو، به‌عنوان گزینه‌ای با مخارج کم مطرح بوده است. درمجموع مالک تندر ۹۰ در نسخه معمولی هم هزینه‌ای در حدود ۳ الی ۴ میلیون تومان هرساله باید پرداخت کند. این در حالی است که هزینه‌ها برای پارس تندر کمی بیشتر و به خاطر کمبود قطعات نسخه فیس‌لیفت شده یا تندر پلاس، هزینه این نسخه از ۴ میلیون تومان کمتر نمی‌شود. البته نباید فراموش کرد که هزینه‌های اساسی این خودرو خیلی دیر به سراغ مالک می‌آید و درکل تندر ۹۰ به خاطر کیفیت، دوام و طول عمر قطعاتش معروف است. در شرایط فعلی تیپ E2 باقیمتی در حدود ۳۵۰ میلیون تومان معامله می‌شود و برای خرید پارس تندر چیزی در حدود ۶ الی ۱۰ میلیون تومان باید بیشتر پرداخت کنید. تندر پلاس هم که بیشتر با گیربکس اتومات عرضه می‌شود قیمتی در حدود ۵۲۰ میلیون تومان دارد.

نمونه‌های سدان شده از ۲۰۶

خریداران این خودرو را می‌توان افرادی دانست که هنوز به پلت‌فرم ۲۰۶ وفادار هستند، حتی با فضای کم ردیف عقب هم کنار آمده‌اند؛ اما فضای بار بیشتری را طلب می‌کنند. تیپ پایه رانا را شاید بتوان یکی از ارزان‌ترین گزینه‌های این لیست دانست، اما به خاطر تقاضای بیشتر در ۲۰۶SD تا حدی گزینه ارزنده‌تری نسبت به پژو پارس به‌حساب می‌آید. این در حالی است که نقطه اوج این خودرو را می‌توان در ۲۰۷ صندوق‌دار دید که قیمتی در حدود ۴۵۸ میلیون تومان قیمت دارد. اما قیمت ۲۰۶ صندوق‌دار ۲۷۰ میلیون تومان و رانا در سطح پایه ۲۳۰ میلیون تومان هم قیمت‌گذاری می‌شود. رانا سالیانه در حدود ۳ میلیون تومان هزینه نگهداری دارد، این هزینه برای ۲۰۶ و نسخه صندوق‌دار آن‌هم چندان تفاوتی ندارد. اما در مورد ۲۰۷ برخی از هزینه‌ها افزایش پیدا می‌کند و تا ۴ میلیون تومان هم خواهد رسید.

برلیانس H330

خودرویی که به‌تازگی وارد رده ۴۰۰ میلیون تومانی شده است؛ همچنین ازلحاظ تجهیزات بسیاری از خریداران خود را راضی کرده است. باتوجه به سابقه زیادی حضور این خودرو طی سال‌های اخیر در بازار، می‌توان انتظار داشت که هزینه‌های دستمزد مکانیک‌های غیررسمی هم کاهش پیداکرده است. سیستم ورود بدون کلید، جزو آپشن‌هایی است که به‌راحتی نمی‌توان از نمونه فابریک آن گذشت. البته هزینه‌های نگهداری این خودرو نسبت به سایر گزینه‌های این لیست کمی بیشتر است. این تفاوت را بیشتر می‌توان در قطعات بدنه و تزئینی مشاهده کرد و هزینه‌های قطعات فنی تا حدی کنترل‌شده است. بااین‌وجود کمتر فردی به خاطر هزینه نگهداری کمی بالاتر این خودرو از خیر آپشن‌ها ویژه آن می‌گذرد.

 

بسترن B30

تجربه خوبی که مشتریان بسترن B50F داشتند، باعث شد که بسیاری از افراد نسبت به خریداری تنها خودرو سواری ارائه‌شده در شرایط فعلی توسط گروه بهمن امیدوار باشند. البته قیمت ۵۲۰ میلیون تومانی این خودرو هنوز برای افراد زیادی قابل توجیه نیست و همیشه علاقه‌مند بودیم که این خودرو با سطح تجهیزات کمتری عرضه شود تاکمی قیمت آن کنترل‌شده و مشتری‌های بیشتری امکان خریداری آن را داشته باشند. این موضوع وقتی قابل‌لمس‌تر می‌شود که بدانید برخی از تجهیزات سایر خودروهای این لیست همچون سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک در این خودرو وجود ندارد. در حال حاضر هم قیمت این خودرو تا حدود ۵۳۰ میلیون تومان هم پیش رفته است. به همین خاطر انتظار داریم که شرایط بازاری این خودرو چندان تفاوتی نسبت به قبل نداشته باشد و همزمان هزینه‌های قطعات این خودرو هم افزایش داشته باشد.

 

آریزو ۵

تا مدت‌ها مدیران خودرو هیچ گزینه مناسب سدانی به بازار عرضه نکرده بود؛ ۵۳۰ و سپس ۵۵۰ توان کافی برای راضی کردن مشتری را نداشتند. اما وقتی نسخه تنفس طبیعی آریزو ۵ عرضه شد، تنها نکته قابل‌ذکر در مورد آن توان نسبتاً پایین آن بود، با توربوشارژ شدن پیشرانه همین ضعف هم برطرف شده و تبدیل به خودرو نسبتا کاملی شد. حالا این خودرو در نقطه اوج قرارگرفته و در نسخه توربو باقیمت ۷۴۰ میلیون تومانی معامله می‌شود. حال که نسخه تنفس طبیعی آن دیگر تولید نمی‌شود می‌توان گزینه‌های کارکرده را باقیمتی در بازه کمتر از ۶۰۰ میلیون پیدا کرد. البته در نظر داشته باشید که هزینه‌های نگهداری این خودرو یک پله بالاتر از گزینه‌های این لیست محاسبه می‌شود.

حال که به نتیجه نهایی برای انتخاب یک سدان مناسب با توجه به شرایط خود رسیده‌اید، بهتر است آگاه باشید که در شرایط فعلی نمی‌توان انتظار داشت که خرید خودرو به‌سادگی گذشته باشد، حتی درصورتی‌که واقع به فروشنده اعتماد داشته باشید، ممکن است در معامله قبلی خریداری به‌ صورت واضح انجام‌شده باشد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم

فهرست مطالب

ارتباط با ما

برای خرید خودرو به کمک نیاز دارید؟

(همین حالا تماس بگیرید)

تلفن: ۴۸۴۱۶

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، بزرگراه اشرفی اصفهانی ، بعد از مرزداران ، کوچه ولدخانی ، پلاک ۲۴ ، واحد ۱

مقالات خودرو
کارشناسی ماشین در محل
کارشناسی ماشین در محل

کارشناسی ماشین در محل امروزه کارشناسی ماشین در محل با تامین خودرو آزمون به راحتی قابل انجام است ، با توجه به روند رو به

کارشناسی سیار خودرو
کارشناسی سیار خودرو

کارشناسی سیار خودرو با تامین خودرو آزمون کارشناسی سیار خودرو به راحتی قابل انجام است ، با توجه به روند رو به رشد خرید و

خراب شدن رنگ خودرو
خراب شدن رنگ خودرو

مراقبت از رنگ خودرو و عوامل تاثیر گذار که باید بدانید این ها سوالاتی ست که در این مقاله قصد پاسخگویی به آنها را داریم

1.5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
خودرو
خودرو
3 سال قبل

متشکرم
خودرو