لوگو تامین خودرو آزمون

تامین، سرویس، نگهداری

رفع کدری

هرآنچه درباره رفع کدری چراغ‌ها لازم است بدانید

رفع کدری

چراغ‌های خودرو تا حد زیادی به عنوان یک قطعه ایمنی شناخته می‌شوند، اما حتی اگر با همین دید هم به آن نگاه کنیم، در صورتی که رفع کدری زیاد روی چراغ‌ها گرفته نشود، با کاهش میدان دید در شب مواجه خواهید شد و این عامل می‌تواند در کاهش سطح ایمنی خودرو و افزایش احتمال وقوع رخدادهایی خطرناک تاثیرگذار باشد.

شرایط بازار هم به نحوی است که کوچکترین صدمه به خودرو می‌تواند زیانی به بارآورد که برطرف کردن آن می‌تواند هزینه‌های زیادی را برای مالک بار آورد، درنظر داشته باشید که پرداخت هزینه‌های بسیار پایین در برخی مواقع می‌تواند باعث جلوگیری از هزینه‌های فراوانی می‌شود.

این درحالی است که رفع کردن کدری چراغ هزینه زیادی به بار نمی‌آورد و با صرف همین هزینه پایین هم می‌تواند به مواردی که آوردیم پرداخت و هم جلو ظاهری بهتری به خودرو بخشید. شاید فرض کنید که این عملیات می‌تواند به خودرو آسیب برساند و در واقع بسیاری از مراکز دیتلینگ هم در اکثر موارد مهارت کافی برای انجام این خدمات ندارند.

اما درنظر داشته باشید که ما در «تامین خودرو» امکان ارائه همین خدمات با تضمین و گارانتی وجود دارد، با ارائه این تضمین شما اطمینان خواهید داشت که سطح کیفی خدمات ارائه شده در بالاترین حد ممکن خواهد بود.

رفع کدری

دلایل کدر شدن

همچون سایر قطعات خودرو، عیوبی که در قطعات رخ می‌دهد یک روزه به وجود نمی‌آید. کدری هدلایت‌ها و چراغ‌های عقب هم به همین ترتیب طی روندی طولانی ایجاد می‌شود.

در واقع کمتر پیش می‌آید که در حال خودرویی با کارکرد کمتر از سه سال دچار کدری بشوند، اما وقتی که خودرو در ساعات بیشتری در معرض نور آفتاب باشد و یا اقدام به استفاده از چراغ‌های غیر استانداردی کنید که تحت عنوان افترمارکت، زنون یا HID به فروش می‌رسند و باوجود تابش نور بیشتر، اما شرایط حفظ کیفیت قطعات درنظر نمی‌گیرند.

همگی از عواملی هستند که در سرعت بخشیدن به کدری چراغ موثر هستند. همچنین توجه داشته باشید که پس از تصادفات و یا به خاطر هر مشکل دیگری که نیاز به تعویض کاسه چراغ پیدا می‌کنید، حتما محصولی را انتخاب کنید که از سطح کیفی بالای قطعات بهره می‌برد.

حتی اگر به سراغ تامین کننده خط تولید خودروساز بروید، اطمینان بیشتری از کیفیت چراغ خواهد داشت. اما نکته‌ای که کمتر فردی به آن توجه می‌کند و به مرور زمان باعث کدر شدن چراغ می‌شود، شستشوی چراغ‌ها در زمانی است که به خاطر روشن بودن چراغ‌ها یا قرار گرفتن در برابر نور خورشید دمای بسیار بالایی پیدا کرده‌اند.

در این شرایط توصیه می‌شود تا پیش از سرد شدن طلق و کاسه چراغ هرگز اقدام به شستشوی چراغ نکنید.

رفع کدری

راه‌های جلوگیری از رفع کدری چراغ

برای جلوگیری کردن از روند کدری چراغ‌ها درنظر داشته باشید که استفاده از مواد الکلی همچون تینر برای تمیزکردن چراغ‌ها می‌تواند باعث کاهش عمر این قطعه شود. این درحالی است که برخی از افراد حتی پس از تینر اقدام به استفاده از سمباده هم روی چراغ خودرو می‌کنند که این روند آسیب چند برابر به چراغ وارد می‌کند.

همچنین درنظر داشته باشید که حین شستشو باعث نفوذ پیدا کردن آب به داخل کاسه چراغ نشوید، بخاراتی که در داخل چراغ تشکیل می‌شود، خود یکی از عوامل مهم در کاهش مقاومت کاسه چراغ در برابر کدری باشد. برای جلوگیری از این روند همیشه توجه داشته باشید که درپوش‌های چراغ در محل خود قرار دارند.

در نهایت هنگامی که خودرو نیاز به صافکاری و رنگ‌کاری پیدا می‌کند هم به فرد مورد اعتمادی مراجعه کنید که از استفاده پوشش حین رنگ‌کاری اطمینان داشته باشید.

رفع کدری

انواع کدری

بسته به مدل خودرویی که خریداری کرده‌اید خودروها از چراغ‌های مختلفی استفاده می‌کنند، در این میان خودروهای قدیمی‌تر از پخش کننده یا رفلکتور شیشه‌ای استفاده می‌کنند که کدر شدن آنها کمی دیرتر رخ می‌دهد، اما بیشتر از کدر شدن، نسبت به ضربه آسیب‌پذیر هستند و نور زیادی را پخش نمی‌کنند.

در خودروهای جدیدتر از رفلکتور یا طلق با مواد PET استفاده شده است که انعطاف‌پذیری بیشتری در مقابل طرح‌های مختلف و شیوه پخش کردن چراغ‌ها دارد. این درحالی است که در چراغ‌های افترمارکت یا اسپرتی از مواد دیگری استفاده می‌شود که مقاومت کمتری در مقابل کدری دارند.

اکثر این چراغ‌ها در هنگام کدری رنگی متمایل به زرد پیدا می‌کنند. درواقع اینطور می‌توان گفت که هرچه کدری به رنگ زرد متمایل‌تر باشد، می‌توان نتیجه گرفت که کدری در مدت زمان کمتری رخ داده و مواد مصرف شده برای تولید قطعه کاسه چراغ کیفیت نازل‌تری داشته است.

رفع کدری

مزایای رفع کدری

همانطور که آوردیم رفع کدری صرفا برای رسیدن به ظاهر بهتری از خودرو دست‌دوم انجام نمی‌شود، بلکه انجام این روند می‌تواند به افزایش ایمنی خودرو در جاده هم موثر باشد.

همچنین به غیر از موارد قبلی درنظر داشته باشید که در هنگام فروش هم بسیاری از خریداران ترجیح می‌دهند که سمت خودرویی با چراغ کدر شده نروند، چرا که احتمال می‌دهند مالک قبلی در شرایط مطلوبی از خودرو نگهداری نکرده است.

خود مالک هم وقتی ظاهر کدر شده چراغ‌ها را مشاهده می‌کند، کمتر تمایل به دقت در نگهداری خودرو پیدا می‌کند و رفته رفته خودرو واقعا به مشکل نگهداری برخورد می‌کند.

رفع کدری

شیوه اجرای رفع کدری

برای انجام مراحل رفع کدری شیوه‌‌های مختلفی مطرح شده، اما در اصولی‌ترین شیوه آن نیاز به استفاده از مواد خاصی است ولی عملیات اجرای آن شباهت زیادی به مراحل پولیش‌کاری نرم دارد. در روش‌های اجرای عملیات رفع کدری می‌توان حتی از مایع ظرف‌شویی هم برای رفع کدری‌های سطحی کمک گرفت.

اما توجه داشته باشید که این مراحل را حتما در شرایط سرد بودن چراغ‌ها انجام دهید. اگر کمی کدری چراغ‌ها بیشتر بود، برای رفع آن می‌توانید به جای پولیش از خمیردندان هم استفاده کنید. پیش از آغاز عملیات حتی درصورت استفاده از خمیر دندان هم بهتر است از برچسب‌هایی در کنار چراغ استفاده کنید تا به بدنه آسیبی وارد نشود.

سپس پارچه میکروفیبر یا اسفنج مرطوب را به خمیردندان آغشته کرده و به صورت دایره‌وار روی سطح چراغ پارچه یا اسفنج را بکشید. پس از گذشت پنج دقیقه پایان عملیات اقدام به آبکشی کنید، اگر هنوز هم فکر می‌کنید تکرار این روند می‌تواند به رفع کدری کمک کند، این روند را تکرار کنید، در غیر این صورت انجام این روند را به یک متخصص بسپارید.

متخصص اجرای دیتلینگ با استفاده از مواد مخصوص رفع کدری، پولیش، سمباده ۲۰۰، ۴۰۰، ۸۰۰ و ۳۰۰ و چسب محافظت کننده از اشعه ماوراء بنفش مراحل اجرای رفع کدری را به صورت تخصصی‌تر انجام می‌دهد. شیوه استفاده از سنباده و نحوه انتخب آن برای هر محل نیاز به تخصص و تجربه دارد و حتی زمان‌بندی استفاده از پولیش پس از سنباده هم بسیار مهم است.

اجرای پولیش‌کاری چراغ هم نیازمند دستگاه اوربیتالی است تا به سطح براقی از چراغ دست پیدا کنیم. در نهایت و در پایان کار از اسپری محافظ ماوراء بنفش برای افزایش عمر چراغ استفاده می‌کنیم.

رفع کدری

مدت زمان لازم برای انجام رفع کدری

انجام تمام این مراحل توسط یک فرد حرفه‌ای در مرکز ارائه خدمات دیتلینگ تامین خودرو شاید در کمتر از یک ساعت انجام پذیر باشد، اما اگر فردی بدون داشتن مهارت اقدام به انجام این مراحل کند، شاید در حدود دو الی سه ساعت از زمان او برای رفع کدری هر چراغ وقت بگیرد.

البته این مورد را هم درنظر داشته باشید که انجام این پروسه نیاز به دقت و حوصله زیادی دارد و عدم رعایت این دو مورد در حین اجرای پروسه شاید تفاوت چندانی با انجام ندادن آن نداشته باشد.

رفع کدری

خودروهای قابل انجام کدری

برای خودروهای لوکس جلوگیری و رفع کدری حتی از نان شب هم واجب‌تر است و تاثیر زیادی روی ظاهر و قضاوت افراد روی سطح نگهداری از خودرو خواهد داشت.

در واقع اجرای این خدمات در خودروهای وارداتی هم نیاز به دقت بیشتری است، چرا که ممکن است مالک یا مالکین بعدی هم مجددا اقدام به رفع کدری کنند و درصورتی که این روند به شکل صحیحی انجام نشود، ممکن است باعث شود اجرای مجدد آن با مشکل مواجه شود و یا حتی امکان اجرای آن وجود نداشته باشد.

بنابراین توصیه ما انجام این خدمات برای خودروهای لوکس در دوره‌های منظم و برای خودروهای اقتصادی هم باتوجه به شرایط هر فرد متغییر است.

رفع کدری

اجرای خدمات دیتلینگ در تامین خودرو

همانطور که متوجه شدید اجرای این خدمات نیاز به دقت و تخصص بالایی دارد. باتوجه به اینکه در «تامین خودرو» اقدام به اجرای واکس ماشین، پولیش ماشین و حتی سرامیک خودرو در محل می‌کنیم.

خدمات رفع کدری که در برخی از موارد امکان استفاده از مواد نانو سرامیک خودرو هم در آن وجود دارد برای کارشناسان ما امکان‌پذیر است همچنین باتوجه به اینکه دستگاه‌های پولیش ماشین در محل در تامین خودرو از بهترین نوع آن تهیه شده، در روند رفع کدری هم بهترین نتیجه حاصل می‌شود.

درنظر داشته باشید که خدمات واکس و پولیش و سرامیک خودرو در تامین خودرو به صورت جداگانه هم قابل دریافت است و حتی صرفا برای رفع کدری هم می‌توانید به «تامین خودرو» مراجعه کنید. راه‌های ارتباطی با ما برای کسب اطلاعات بیشتر شماره پنج رقمی 48416 و مراجعه به صفحه ارتباط با ما وب سایت ما در این لینک است.

رفع کدری

 

 

فهرست مطالب

ارتباط با ما

برای خرید خودرو به کمک نیاز دارید؟

(همین حالا تماس بگیرید)

تلفن: ۴۸۴۱۶

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، بزرگراه اشرفی اصفهانی ، بعد از مرزداران ، کوچه ولدخانی ، پلاک ۲۴ ، واحد ۱

مقالات خودرو
روغن سوزی خودرو چیست و چه علائمی دارد؟
روغن سوزی خودرو

روغن سوزی خودرو چیست و چه علائمی دارد؟ آیا می دانید روغن سوزی خودرو چیست و چه علائمی دارد؟ واژه روغن سوزی به لحاظ عمومی

مرکز کارشناسی رنگ خودرو
مرکز کارشناسی رنگ خودرو

مرکز کارشناسی رنگ خودرو تامین خودرو آزمون مرکز کارشناسی رنگ خودرو آزمون با تجربه بیش از ۴۰۰۰۰ کارشناسی خودرو ، مفتخر است که اعلام کند

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها