لوگو تامین خودرو آزمون

تامین، سرویس، نگهداری

دوره تشخیص رنگ خودرو

دوره تشخیص رنگ خودرو

سالهای اخیر تعداد وسایل نقلیه فوق العاده افزایش یافته است. به همین دلیل شناسایی وسیله نقلیه کار مهمی است. رنگ خودرو و تشخیص رنگ شدگی آن برای خرید و فروش کار مهمی است. به همین جهت تامین خودرو آزمون دوره تشخیص رنگ خودرو و دوره آموزش کارشناسی خودرو را برای علاقمندان برگزار کرده است.

تشخیص رنگ خودرو بخش اساسی از یک خودرو است که رنگ شدگی در قسمت های مختلف آن تاثیر مستقیم در پایین آمدن قیمت خودرو دارد. روشهای مختلفی برای شناخت رنگ شدگی وسیله نقلیه وجود دارد که معروف ترین و بهترین آن که در مراکز تشخیص رنگ کاربرد دارد استفاده از دستگاه تشخیص رنگ است.

تشخیص رنگ شدگی وسیله نقلیه در محیط های کنترل نشده و و دور از نظارت کارشناس می تواند کار دشواری باشد چون امروزه صافکارها پیشرفت زیادی در کار خود داشته اند ، پس برای تشخیص حتما به تجربه بالا و دستگاه احتیاج است.

نحوه برگزاری دوره تشخیص رنگ خودرو

در دوره تشخیص رنگ خودرو تامین خودرو ما به صورت نمایشی به فراگیران یاد می دهیم ، که برای تشخیص موثرتر است و به دقت تشخیص بالاتر منجر می شود. از نظر ما ، این اولین کاری است که از برای یادگیری عمیق تشخیص رنگ خودرو باید انجام داد.

رنگ ، به عنوان یک ویژگی قابل توجه از وسایل نقلیه می باشد که می تواند به عنوان یک نشانه مفید و قابل اعتماد از سالم بودن بدنه و تصادفی نبودن خودرو در نظر گرفته شود.

رنگ قسمت های مهم خودرو

قسمت های رنگ شده خودرو برای خرید و فروش افت متفاوتی دارند ، اما چرا این افت قیمت متفاوت است؟

به عنوان مثال : قسمت هایی که خیلی مهم نیستند و باعث افت زیاد روی قیمت خودرو نمی شوند. شامل : لبه گلگیرها ، رکاب و سپر می باشد چون این قسمت ها با یک هزینه جزیی درست می شوند و مشخص است که تصادف شدیدی با خودرو صورت نگرفته و رنگ پریدگی جزیی است اما با این حال تاثیر خود را روی افت قیمت دارد.

قسمت هایی که می توانند تاثیر چشم گیری در افت قیمت خودرو داشته باشند ، شامل : ستون ها و شاسی خودرو است. دلیل افت بالای قیمت در این قسمت ها این است که به سادگی آسیب نمی بینند و حتما باید تصادف سخت و یا ضربه ی سختی به خودور وارد شده باشد.

از دیگر قسمت های مهم خودرو نباید رنگ شدگی داشته باشد سقف آن است ، چون نشانه چپ کردن و تصادف سنگین خودرو و واژگونی آن است ، در 90 درصد مواردی که رنگ شدگی سقف وجود دارد خریدار منصرف می شود چون خودرو هرچقدر هم بی عیب و نقص به نظر برسد در اصل استحکام و ایمنی اولیه خود را از دست داده و با مشکلات زیادی در آینده روبه رو خواهد شد.

دوره آموزش تشخیص رنگ

در این دوره مواردی که به فراگیران آموزش داده می شود شامل موارد زیر است که به سه بخش اصلی تقسیم شده اند :

  • رنگ بدنه خودرو
  • رنگ شاسی ها و ستون ها
  • رنگ قطعات خودرو

هرکدام از قسمت های گفته شده به نحوی روی کاهش قیمت خودرو تاثیر گذار است ، اما مهم ترین و اساسی ترین قسمت بدنه و سقف خودرو است. هرگونه خوردگی ، رنگ شدگی ، تعویض و … با افت قیمت خودرو مواجه است.

اطلاعاتی درمورد دوره تشخیص رنگ

اولین سوالی که برای فراگیران پیش می آید این است که چطور می توان قسمت های مختلف رنگ شده خودرو را تشخیص داد؟ برای جواب دادن به این سوال باید بگوییم که این موضوع یک موضوع حرفه ای و تخصصی است. به دلیل پیشرفت چشم گیر صافکاران نمی توان به راحتی تشخیص داد که یک خودرو رنگ شدگی دارد یا خیر.

برای همین با شرکت در این دوره و فراگیری تخصص و کارشناسی رنگ و همچنین کار با دستگاه تشخیص رنگ به راحتی می توانید قسمت هایی که رنگ شده را تشخیص دهید. به این صورت که با دستگاه ضخامت رنگ بدنه خودرو را با دیگر قسمت ها مقایسه می کنید اگر در قسمتی رنگ شدگی وجود داشته باشد ضخیم تر از دیگر قسمت هاست.

کار کردن با دستگاه تشخیص رنگ به سادگی امکان پذیر نیست و هرکسی نمی تواند این کار را انجام دهد برای همین باید حتما دوره تشخیص رنگ خودرو را بگذرانید تا با این دستگاه آشنا شوید و نحوه کار آن را یاد بگیرید. در نهایت با انجام تست های مختلف می توانید یک کارشناس رنگ حرفه ای شوید.

تامین خودرو آزمون طی مراحلی علاوه بر دوره تشخیص رنگ خودرو تصمیم به آموزش هنرجویان برای کارشناسی فنی و بدنه خودرو توسط برترین اساتید تامین خودرو گرفته است که به راحتی می توانید با مراجعه به قسمت ثبت نام دوره آموزش کارشناسی خودرو در این دوره ها شرکت کنید.

امکانات دوره تشخیص رنگ

این دوره و تمام دوره های ما به صورت حضوری و سر کلاس تشکیل می شود و اطلاعات کافی که هر کارشناس رنگ باید آن ها را بداند به فراگیران آموزش داده می شود ، بیشترین دلیل حضور فراگیران در محیط آزمون خودرو برای این است که فراگیران با انجام تست های عملی روی خودرو بهتر یادبگیرند.

 بعد از گذراندن این دوره و یادگیری های لازم در یک آزمون تخصصی شرکت داده می شوید که بعد از موفقیت در آزمون به شما مدرک معتبر ویژه در رابطه با این دوره داده می شود که شما را به عنوان یک کارشناس رنگ بشناسند.

مطالبی که در کلاس به شما عزیزان ارائه می شود کاملا استاندارد و یادگیری آنها راحت می باشد که از طریق فیلم ، صدا و تصویر به شما آموزش داده می شود. همچنین با استاد برگزارکننده دوره در ارتباط هستید و می توانید سوالات خود را در کلاس مطرح و از استاد بپرسید.

چشم انداز دوره تشخیص رنگ

دوره تشخیص رنگ خودرو ، برای کارشناسی کردن رنگ خودرو و تشخیص درست قسمت های رنگ شده می باشد که تمام اطلاعات لازم را در مورد این دوره کسب می کنید ، مباحثی که در این دوره شما فراگیران یاد می گیرید به طور کلی شامل موارد زیر است :

  • شناختن رنگ انواع خودروها
  • تعریف رنگ خودرو
  • کارشناسی کردن رنگ بدنه خودرو

از شما عزیزان ممنونیم که تا انتهای این مطلب ( دوره تشخیص رنگ خودرو ) با ما همراه بودید، می توانید برای دیدن مطالب بیشتر به سایت تامین خودرو مراجعه کنید.

فهرست مطالب

ارتباط با ما

برای خرید خودرو به کمک نیاز دارید؟

(همین حالا تماس بگیرید)

تلفن: ۴۸۴۱۶

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، بزرگراه اشرفی اصفهانی ، بعد از مرزداران ، کوچه ولدخانی ، پلاک ۲۴ ، واحد ۱

مقالات خودرو
نانو سرامیک خودرو
خدمات نانو سرامیک خودرو

سرامیک بدنه خودرو عیار خودرو شما خواهد بود پوشش نانو سرامیک سپر مقاوم در برابر آسیب های رنگ خودرو و درخشندگی بی نظیر   ویژگی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها