لوگو تامین خودرو آزمون

تامین، سرویس، نگهداری

بررسی پورشه‌های موجود در بازار ایران

بررسی پورشه‌های موجود در بازار ایران

بدون هیچ شکی پورشه حتی در بین سوپراسپرت‌سازان جایگاه خاص و ویژه‌ای دارد که مهم‌ترین عامل موفقیت آن را حفظ اصالت در عین ارائه بالاترین سطح مهندسی خودرو در محصولات این کمپانی است. بررسی پورشه‌های موجود در بازار ایران را با ما تجربه کنید.

هر آنچه از دینامیک یک خودرو انتظار دارید را می‌توان با پورشه تجربه کرد و برای ارائه این تجربه به علاقه‌مندان خود از تمام روش‌ها و سلایق استفاده می‌کند. در بسیاری از نقاط تاریخ صنعت خودرو پورشه به‌عنوان نوآور و تاثیرگذار شناخته‌شده است و البته باوجوداینکه ارائه بالاترین سطح از مهندسی هیچ‌وقت در کنار اقتصادی بودن کالا نبوده، نمی‌توان انتظار قیمت پایینی از محصولات این کمپانی داشت.

اولین برقی‌ساز، با اصالت‌ترین اسپرت‌ساز

یکی از تأثیرگذارترین مهندسان تاریخ در صنعت خودرو فردیناند پورشه بوده و از او به‌عنوان ابداع‌کننده بسیاری از تکنولوژی‌ها و حتی خودروهای تاریخ‌ساز در دنیا می‌شناسند. به‌واسطه دستور آدولف هیتلر برای ساخت خودروی اقتصادی برای اقشار متوسط آلمانی، فولکس‌واگن بیتل توسط پورشه طراحی و ابداع شد.

پدر فردیناند در کارخانه دایملر ( بنز ) کار می‌گرد، بنابراین فردیناند از پدر خود تمام نکات فنی را آموزش دید و حتی تأسیس کارخانه خودروسازی Dr.Ing.hc.f.Porsche GmbH توسط پدر فردیناند انجام شد. پدر پورشه از مساعدت‌های مالی هیتلر برای توسعه خودروسازی بهره برد و مدیریت کارخانه اتو یونیون ( آئودی فعلی ) و واندرر را به عهده او سپردند.

پس از پایان جنگ جهانی دوم پدر و پسر را به اسارت بردند، اما به خاطر کمبود بودجه برای پرداخت وثیقه، فقط فردیناند به آلمان بازگشت و پرد در بند اسارت باقی ماند.

البته او در نخستین تلاش برای ادامه فعالیت کمپانی پدری ناموفق بود، تا اینکه پس از بازگشت به اتریش، یک شرکت خودروسازی اقدام به عقد قرار داده با او کرد و انگیزه‌ای برای او شد تا دوباره به فکر تولید خودروهای اسپرت خیابانی بیفتد. تولید اولین نسل از ۹۱۱ در سال ۱۹۶۳ اتفاق افتاد ولی نخستین محصول تولید انبوه پورشه به نام ۳۵۶ در سال ۱۹۵۰ روی خط تولید رفت.

معرفی اجمالی محصولات

بررسی پورشه‌های موجود در بازار ایران

911

نسل ششم و هفتم اصیل‌ترین محصول پورشه در سال‌های ۲۰۱۱ ( آخرین سال عرضه نسل ششم ) و ۲۰۱۲ ( اولین سال عرضه نسل هفتم ) به بازار ایران به‌صورت نسبتا محدود راه پیدا کرد. از نسل ششم نسخه‌های کررا ۴ وارد شد و از نسل هفت سری کررا اس را بیشتر دیدم که در دو نسخه سقف ثابت و قابل‌تبدیل با سقف پارچه‌ای سخت ( هاردتاپ ) وارد شدند.

بیشترین تفاوت در این نسل را می‌توان در چراغ‌های مدرن و باریک‌تر نسل هفتم تشخیص داد. البته برای اسپرت‌تر شدن ظاهر این خودرو شاهد استفاده از رنگ‌های تیره‌تری در گرافیک هدلایت‌ها هستیم. اما بیشترین تفاوت را می‌توان در پیشرانه، عملکرد دینامیکی و توان حرکتی این دو نسل دید.

در نسل ششم از گنجایش ۳ هزار و ۶۱۴ سی‌سی توان ۳۴۵ اسب‌بخار خارج می‌شود، اما در نسل هفتم از ۲۰۰ سی‌سی گنجایش بیشتر ۴۰۰ اسب‌بخار اخذشده است. با کررا ۴ می‌توان به‌شتاب ۵.۴ ثانیه‌ای دست‌یافت و در نمونه‌های جدیدتر شتابگیری در ۵ ثانیه انجام می‌شود.

بررسی پورشه‌های موجود در بازار ایران

718

پورشه در سال ۲۰۱۶ اقدام به معرفی جدیدترین نسل از کوپه سایز جمع‌وجور خود با کد ۹۸۲ کرد. در این نسل با اهداف بازاریابی به‌جای استفاده از نام کیمن برای نمونه‌های کوپه و باکستر برای نمونه‌های تارگا یا بدون سقف از نام باکستر استفاده شد. این خودرو یک سال پس از عرضه جهانی در بازار ایران راه پیدا کرد.

درواقع ۷۱۸ تنها نمونه از پورشه بود که امکان حضور در ایران را با توجه به محدودیت حجم پیشرانه کمتر از دو و نیم لیتر را داشت. این خودرو را می‌توان رقیب سرسخت ب‌ام‌و Z4 دانست که طرفداران زیادی در ایران دارد.

همچنین درصورتی‌که از این ابعاد انتظار خروجی و شتاب بیشتری داشته باشید، نسخه اس را می‌توان به‌عنوان یکی از پرشتاب‌ترین خودروهای بدون سقف ایران شناخت. جالب اینجاست که بسیاری از افراد ۷۱۸ را با ۹۱۱ اشتباه گرفته و مالک این خودروها را حسابی خوشحال می‌کنند.

 

کارشناسی تخصصی خودروهای دست دوم در «تامین خودرو»

 

بررسی پورشه‌های موجود در بازار ایران

کاین

باوجوداینکه انتظارات عملکردی از پورشه بالاست، اما در اولین اقدام برای تولید خودروهای مرتفع به ابعاد جمع‌وجور از شاسی‌بلندها رضایت نداد و از همان ابتدا به سراغ شاسی‌بلندهای هفت سرنشینِ رفت.

اولین نسل از این خودرو تا سال ۲۰۱۰ به‌عنوان یک محصول عجیب با چراغ‌هایی شبیه به کررا در بین سایر محصولات حضور داشت، اما در نسل دوم تغییرات ظاهری آن را به بیشتر شبیه به پورشه کرد. عمده واردات کائن به ایران هم در همین نسل در سری اس و GTS   با پیشرانه ۸ سیلندر رخ داد.

البته نسخه‌های توربوشارژ هم در تعداد محدودی وارد شدند که در همان ابتدا به‌عنوان قوی‌ترین شاسی‌بلند در ایران شناخته شدند. البته در نظر داشته باشید که در عمل هم کائن اس دیزل با جابه‌جایی ایرباس A380 رکورد جهانی کشیدن جسم سنگین توسط خودرو را جابه‌جا کرد.

متاسفانه نسل سوم از این خودرو که سال ۲۰۱۷ معرفی‌شده بود، به خاطر قانون عدم امکان واردات خودروهای با پیشرانه بیش از ۲ و نیم لیتر راهی ایران نشد.

بررسی پورشه‌های موجود در بازار ایران

ماکان

در سال ۲۰۱۴ پورشه تصمیم گرفت برای قابل دستیابی‌تر کردن شاسی‌بلندهایش پیشرانه کوچک‌تری برای دومین شاسی‌بلند خود در نظر بگیرد، بنابراین از پیشرانه باکستر ۲ لیتر نمونه‌های توربوشارژ ساخت که توان خروجی ۲۵۲ اسب‌بخار داشتند. البته روند واردات ماکان تا اواخر سال ۲۰۱۵ طول کشید.

درنهایت مجددا شاهد فروش شاسی‌بلندهای پورشه در داخل کشورمان بودیم. البته ماکان با تجهیزات بیشتری نسبت به برادر بزرگ‌تر خود وارد شد که باعث شد قیمت فروش نهایی این خودرو حتی به رقمی بالاتر از کاین هم برسد.

 

اجرای خدمات واکس و پولیش خودروهای کارکرده در «تامین خودرو»

 

بررسی پورشه‌های موجود در بازار ایران

پانامرا

معرفی مرسدس‌بنز CLS باعث شد که پورشه هم تکانی به خود بدهد و بازار جدیدی را کشف کند که تا پیش‌ازاین سراغ آن نرفته بود؛ خودروهای چهار درب! نسل اول از CLS سال ۲۰۰۴ معرفی شد و تقریباً ۵ سال طول کشید تا پورشه براساس سبک خود اقدام به معرفی فست‌بک چهار در خود کند.

خوشبختانه انواع مختلف از پانامرا نسل اول راهی ایران شدند که از میان آنها می‌توان پانامرا ۴، پانمرا اس، پانامرا ۴ اس،‌ پانامرا توربو، پانامرا توربو اس و حتی نسخه GTS این خودرو که جذابترین نسخه آن به‌حساب می‌آید هم راهی ایران شدند.

البته نسخه‌های هیبرید از نخستین نسل پانامرا هم معرفی شدند و درواقع هیبرید شدن از پانامرا در پورشه آغاز شد، اما از نمونه‌های هیبرید در ایران استقبال چندان زیادی نشد. به مدت دو سال (۲۰۱۰ الی ۲۰۱۳) شاهد حضور پانامرا در بازار ایران بودیم.

مدل حجم موتور توان اسمی گشتاور شتاب مصرف سوخت گیربکس سگمنت قیمت حدودی
911

 

3.8 لیتر 400 اسب‌بخار 440 نیوتن‌متر 5 ثانیه 8.5 لیتر 7 دنده دوکلاچه کوپه 5000 میلیون
718

 

2.5 لیتر 350 اسب‌بخار 420 نیوتن‌متر 4.4 ثانیه 7.3 لیتر 7 دنده دوکلاچه رودستر و کوپه 2500 میلیون
کاین 4.8 لیتر 551 اسب‌بخار 750 نیوتن‌متر 4.5 ثانیه 11.8 لیتر 8 دنده اتومات کراس‌اوور بزرگ 3000 میلیون
ماکان

 

2 لیتر 252 اسب‌بخار 370 نیوتن‌متر 6.7 ثانیه 7.4 لیتر 7 دنده دوکلاچه کراس‌اوور متوسط 3500 میلیون
پانامرا

 

4.8 لیتر 520 اسب‌بخار 700 نیوتن‌متر 4.2 ثانیه 11.5 لیتر ۷ دنده دوکلاچه فست‌بک چهار در 4000 میلیون

در کشورمان تعداد زیادی پورشه نداریم، اما همین تعداد محدود از ارزش بالایی برخوردار هستند که به دلیل استفاده از تکنولوژی‌های سطح بالا، دینامیک حرکتی بالا و تلاش برای انتقال حس اسپرت در محصولات پورشه است.

ازاین‌رو هنگام معامله این خودروها باید دقت بالایی روی صحت اجرای تجهیزات و حفظ کیفیت رنگ و شاسی داشت، چراکه هیجان رانندگی با این خودرو باعث شده که احتمال وقوع تصادف هم با آن بالاتر از سایر خودروها باشد.

از سوی دیگر برای حفاظت از ارزش این خودرو به پورشه سوارها توصیه می‌کنیم به‌صورت دوره‌ای از خدمات حفاظت از رنگ همچون سرامیک و پولیش استفاده کنند. انجام این سرویس‌ها توسط «تامین خودرو» به صورت در محل امکان‌پذیر است.

کارشناسی محصولات و بررسی پورشه‌های موجود در بازار ایران در تامین خودرو

ما در «تامین خودرو» باتوجه به برخورداری به مجهزترین و به‌روزترین تجهیزات روز دنیا در هنگام خرید هر نوع خودرویی در خدمت شما هستیم. توجه داشته باشید که برای عیب‌یابی این خودرو نیاز به دستگاه‌های پیشرفته است تا هرگونه مشکل قبلی که فقط توسط سیستم‌های برقی قابل تشخیص است را کشف کنید.

در شرایط فعلی که قیمت قطعات و آپشن‌ها افزایش زیادی داشته بهتر است که کورکورانه اقدام نکرده و پیش هر صحبتی درباره خرید خودرو، اقدام به کارشناسی آن کنید.

اجرای خدمات پولیش و سرامیک پورشه

مالکین خودروهای خاصی همچون پورشه می‌توانند برای افزایش طول عمر رنگ خودرویشان و محافظت از شرایط جاری آن، اقدام به اخذ خدمات دیتیلینگ در «تامین خودرو» کنند. ما در تامین خودرو با استفاده از بهترین مواد خارجی درجه یک، سعی داریم بیشترین رضایت از اجرای واکس، پولیش و سرامیک را ایجاد کنیم.

این خدمات به صورت در محل برای مشتریان عزیز انجام می‌شود و برای انجام آن نیاز به شرایط خاصی است که پیش از انجام سرامیک باید نسبت به رعایت آنها اقدام کنید. برای اطلاع درباره این شرایط به بخش مقالات وب‌سایت تامین خودرو و مطلب مزایای واکس و پولیش در تامین خودرو مراجعه فرمایید.

برای مشاهده شیوه اجرای سرامیک و پولیش در محل توسط تامین خودرو این ویدیو را مشاهده فرمایید : https://www.aparat.com/v/JI2nT

 

از شما عزیزان ممنونیم که انتهای این مطلب ( بررسی پورشه‌های موجود در بازار ایران ) با ما همراه بودید، همچنین مطلب قبلی ( بررسی دی اس های موجود در بازار ایران ) را نیز مورد مطالعه قرار دهید.

 

درصورت تمایل برای سفارش سرویس‌های انجام کارشناسی یا اجرای پولیش و سرامیک خودرو با شماره تماس پنج رقمی «تامین خودرو» به شماره ۰۲۱۴۸۴۱۶ تماس حاصل بفرمایید و یا از طریق این صفحه از روش‌های ارتباط با ما اطلاع پیدا کنید.

 

فهرست مطالب

ارتباط با ما

برای خرید خودرو به کمک نیاز دارید؟

(همین حالا تماس بگیرید)

تلفن: ۴۸۴۱۶

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، بزرگراه اشرفی اصفهانی ، بعد از مرزداران ، کوچه ولدخانی ، پلاک ۲۴ ، واحد ۱

مقالات خودرو
مقایسه ظاهری خودرو دنا و برلیانس
مقایسه دنا و برلیانس

مقایسه تخصصی دو خودرو دنا و برلیانس خودروی دنا یک خودروی ملی و تولید شرکت ایران خودرو است که در کشور ایران طراحی و تولید

مقایسه رنو کولئوس و تویوتا راو۴
مقایسه رنو کولئوس و تویوتا راو۴

مقایسه رنو کولئوس و تویوتا راو۴ شکی نیست که تویوتا راو۴ به خاطر رعایت خیلی از موارد توانسته سال‌های خود را به عنوان پرفروش‌ترین کراس‌اوور

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها