لوگو تامین خودرو آزمون

تامین، سرویس، نگهداری

بررسی دی اس های موجود در بازار ایران

بررسی دی اس های موجود در بازار ایران

برای بررسی دی اس های موجود در بازار ایران در ادامه ابن مقاله با ما همراه باشید. در شرایط جاری که امکان وارد خودرو وجود ندارد، خریداری ارابه‌های لوکس به سخت‌ترین کار ممکن بدل شده، از سوی دیگر فقط بحث خریداری این خودروها سخت نیست، بلکه برای تمام افراد جامعه نگهداری از خودرو به نحو احسنت به‌شدت سخت شده است.

تا پیش ‌از این کمتر کسی به این فکر می‌کرد که ممکن است در بین گزینه‌های لوکسی همچون لکسوس، اینفینتی، ولوو، بنز و ب‌ ام ‌و گزینه فرانسوی هم مطرح باشد.

اما با آغاز فعالیت دی‌اس در سال ۲۰۱۴ به‌عنوان برند لوکس گروه PSA، شرایط تا حد زیادی تغییر پیدا کرد. روند حضور نفوذ دی‌اس در بازار لوکس‌ها تا حدی ادامه پیدا کرد که محصولاتش وارد حوزه شاسی‌بلندها شد. در این مطلب شش محصول دی‌اس که وارد بازار ایران شده که هرکدام در سگمنت‌های جدایی قرار می‌گیرند را مورد بررسی قرار می‌دهیم.  آغاز حضور دی‌اس در ایران را می‌توان همزمان با برگزاری اولین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران در شهر آفتاب دانست.

در این شرایط دی‌اس با معرفی هاچ‌بک « ۳ »  سعی داشت که نوع متفاوتی از خودروهای این سگمنت را به بازار ایران معرفی کند، در کنار این خودرو دی‌اس « ۴ » کراس‌بک قرار گرفت که به قصد رقابت با کراس‌اوورهای جمع‌وجور ژاپنی حاضر شده بود. در دومین سال از برگزاری این نمایشگاه آرین موتور اقدام به معرفی هاچ‌بک « ۵ »، سدان 5LS و  کراس‌اوور جمع‌وجور « ۶ » کرد.

همچنین در میانه‌های سال ۹۵ اقدام به عرضه نسخه فیس‌لیفت از هاچ‌بک «۳» کردند. در نهایت هم در سال ۹۶ لوکس‌ترین نسخه از دی‌اس به نام «7»  کراس‌بک راهی سومین دوره از نمایشگاه خودرو تهران شد. ما در «تامین خودرو» به دنبال آگاهی بخشی به خریداران خودرو هستیم.

تاریخچه دی‌اس

علاقه‌مندان به محصولات سیتروئن به احتمال زیاد به خاطر دارند که کمی قبل از معرفی مدل اقتصادی دوژوو « 2CV » سیتروئن اقدام به معرفی کراس‌بک جذابی به نام دی‌اس کرد، که از لحاظ فناوری سطح بالایی داشته است. این خودرو در بین سال‌های ۱۹۵۵ الی ۱۹۷۵ عرضه می‌شد. با این وجود در سال ۲۰۰۹ میلادی از دی‌اس به عنوان یک برند لوکس مجددا استفاده شد. در حال حاضر در این برند، PSA از پلت‌فرم‌های این گروه استفاده می‌کنند تا سودآوری بیشتری داشته باشد.

معرفی اجمالی محصولات

بررسی دی اس های موجود در بازار ایران

دی‌اس ۳

در اولین اقدام دی‌اس هاچ‌بک جذابی را معرفی کرد که تجهیزات رفاهی زیادی را ارائه می‌کرد و این درست برخلاف روندی بود که در سایر برندهای فرانسوی درنظر گرفته می‌شد.

جالب اینجاست که پیش از فیس‌لیفت این خودرو با لوگو سیتروئن عرضه می‌شد. در نهایت این خودرو در سال ۹۵ به همراه « ۴ » کراس‌بک وارد بازار ایران شد. باتوجه به اینکه پیش از حضور دی‌اس ۳ شاهد عرضه رقبای ایتالیایی مطرحی همچون فیات ۵۰۰ و آلفارومئو میتو در این سگمنت بودیم، از همان ابتدا انتظار زیادی از موفقیت این خودرو نمی‌رفت.

بررسی دی اس های موجود در بازار ایران

دی‌اس ۴ کراس‌بک

این خودرو را می‌توان نسخه ارتفاع گرفته یا در واقع کراس‌شده از دی‌اس ۴ دانست که همچون سایر کراس‌های بازار مجهز به زه‌های پلاستیکی، باربرند و برخی الما‌ن‌های شبه کراس‌اوور مانند شده است که صرفا ظاهر این خودرو را تغییر می‌دهد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید شیشه‌های عقب این خودرو امکان حرکت ندارند و در محل خود ثابت هستند، به عبارت دیگر سرنشین‌های ردیف عقب امکان استفاده از باد را ندارند! رقیب اصلی این خودرو را می‌توان نسخه‌های سطح بالا از نیسان جوک دانست، با این وجود نیسان برای این خودرو سیستم چهارچرخ محرک و پیشرانه توربوشارژ درنظر گرفته، مواردی که در دی‌اس ۴ کراس بک شاهد آنها نیستیم.

کارشناسی تخصصی خودروهای لوکس و کلاسیک دست دوم در «تامین خودرو»

 

بررسی دی اس های موجود در بازار ایران

دی‌اس ۵

این مدل بزرگ‌ترین هاچ‌بکی است که توسط دی‌اس معرفی شده و البته بالاترین سطح تجهیزات برای یک خودرو هاچ‌بک فرانسوی را ارائه می‌کند، تاحدی که رقبای ایتالیایی و نمونه‌های لوکس از برندهای ژاپنی امکان رقابت با این خودرو را دارند. دی‌اس در طراحی این خودرو خیلی جسورانه‌تر عمل کرده و از المان‌های جدیدی برای مشخص کردن خط میشی طراحی محصولات این برند برای اولین بار استفاده شد.

البته درنظر داشته باشید که این هاچ‌بک هم همچون مدل ۳ پیش از این با برند سیتروئن عرضه می‌شده، اما در نهایت پس از اعمال تغییرات ظاهری لوگوی سیتروئن از این خودرو هم حذف شد. یکی از نکات جذاب طراحی این خودرو که نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده و در زمان خود بسیاری به راین باور بودند که می‌تواند انقلابی در طراحی حداقل این سبک اعمال کند، وجود لچکی شیشه‌ای کوچک در بخش جلویی ستون است.

بررسی دی اس های موجود در بازار ایران

دی‌اس 5LS

پس از موفقیت هاچ‌بک‌های دی‌اس در بازارهای آسیایی و خصوصاً چین گروه PSA تصمیم گرفت که در بازار چین محصولات اختصاصی لوکسی را درنظر بگیرد که در نهایت این محصولات تحت برند دی‌اس عرضه شد. اما درنهایت با توجه به اینکه چند محصول معرفی شده موفقیت چندانی در بازار نداشتند، تصمیم بر این گرفت شد که عرضه این خودروها در بازارهای بیشتری انجام شود.

دی‌اس ۵ ال‌اس یکی از نمونه‌های این سیاست بود؛ البته این خودرو هم در بازار جهانی نتوانست موفقیت چندانی داشته باشد. از سوی دیگر رقبای این خودرو هم باوجود اینکه لقب لوکس و پریمیوم بودن را یدک نمی‌کشیدند، اما از امکانات بیشتری برخوردار بودند.

اجرای خدمات واکس و پولیش خودروهای لوکس در «تامین خودرو»

 

بررسی دی اس های موجود در بازار ایران

دی‌اس ۶

این کراس‌اوور دومین محصول از سیاست معرفی محصولات لوکس برای بازار چین بودند، ششمین مدل از دی‌اس در ابتدا به نام 6WR شناخته می‌شد، اما پس از اعمال تغییرات ظاهری روی این خودرو، تصمیم به حذف این پسوند گرفته شد. از این خودرو هم نمی‌توان بیشتر از یک کراس‌ اوور جمع ‌و جور انتظار داشت، به خصوص اینکه صرفا در نسخه تک دیفرانسیل ( آن هم محور جلو ) عرضه می‌شد.

در واقع بازهم رقبای اصلی این محصول، خودروهای آسیایی شدند. البته نمی‌توان این موضوع را کتمان کرد که این محصول از کیفیت مونتاژ بسیار بالاتری نسبت به رقبای خود بهره می‌برد و در واقع کیفیت و دقت در مونتاژ را می‌توان برگ برنده اصلی این خودرو دانست.

بررسی دی اس های موجود در بازار ایران

دی‌اس ۷

در نهایت و در اوج محصولات دی‌اس، شاهد معرفی کراس‌اوور میان‌سایز مدل ۷ بودیم که تا پیش از معرفی سدان دی‌اس ۹ می‌شد از آن به‌عنوان لوکس‌ترین محصول این گروه خودروساز یاد کرد. هرچند که دی‌اس ۹ هم به‌عنوان یک سدان فعلاً فقط برای حضور در بازار چین در نظر گرفته‌شده و فعلاً وارد خط تولید هم نشده است. اما درنهایت در نظر داشته باشید که این پرچم‌داری پایدار نخواهد بود و به‌احتمال‌زیاد با معرفی شاسی‌بلند فول‌سایز دی‌اس این جایگاه در اختیار خودرو دیگری قرار خواهد گرفت.

کارشناسی محصولات دی‌اس در تامین خودرو

ما در «تامین خودرو» باتوجه به برخورداری به مجهزترین و به‌روزترین تجهیزات روز دنیا در هنگام خرید هر نوع خودرویی در کنار شما هستیم و حتی برای خرید دی‌اس ۷ هم می‌توانید به ما اعتماد کنید. توجه داشته باشید که برای عیب‌یابی این خودرو نیاز به دستگاه‌های پیشرفته است تا هرگونه مشکل قبلی این خودرو را کشف کنید.

در شرایط فعلی که قیمت قطعات و آپشن‌ها افزایش زیادی داشته بهتر است که کورکورانه اقدام نکرده و پیش هر صحبتی درباره خرید خودرو، اقدام به کارشناسی آن کنید.

اجرای خدمات پولیش و سرامیک DS

مالکین خودروهای لوکسی همچون دی‌اس هم می‌توانند برای افزایش طول عمر رنگ خودرویشان و محافظت از شرایط فعلی آن، اقدام به اخذ خدمات دیتیلینگ در «تامین خودرو» کنند. ما درتامین خودرو با استفاده از بهترین مواد خارجی درجه یک، سعی داریم بیشترین رضایت از اجرای واکس، پولیش و سرامیک را ایجاد کنیم. این خدمات به صورت در محل برای مشتریان انجام می‌شود و برای انجام آن نیاز به شرایط خاصی است که پیش از انجام سرامیک باید نسبت به رعایت آنها اقدام کنید.

برای مطالعه بیشتر درباره این شرایط به بخش مقالات وب‌سایت تامین خودرو و مطلب مزایای واکس و پولیش در تامین خودرو  مراجعه فرمایید.

 

برای مشاهده شیوه اجرای سرامیک و پولیش در محل توسط تامین خودرو این ویدیو را مشاهده فرمایید : https://www.aparat.com/v/JI2nT

 

از شما عزیزان ممنونیم که تا انتهای این مطلب ( بررسی دی اس های موجود در بازار ایران ) با ما همراه بودید.

 

درصورت تمایل برای اخذ سرویس‌های انجام کارشناسی یا اجرای پولیش و سرامیک خودرو با شماره تماس پنج رقمی «تامین خودرو» به شماره ۰۲۱۴۸۴۱۶ تماس حاصل بفرمایید و یا از طریق این صفحه از روش‌های ارتباط با ما اطلاع پیدا کنید.

 

فهرست مطالب

ارتباط با ما

برای خرید خودرو به کمک نیاز دارید؟

(همین حالا تماس بگیرید)

تلفن: ۴۸۴۱۶

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، بزرگراه اشرفی اصفهانی ، بعد از مرزداران ، کوچه ولدخانی ، پلاک ۲۴ ، واحد ۱

مقالات خودرو
سرگذشت اسطوره ی میلانی
سرگذشت اسطوره ی میلانی

صفر تا صد و سرگذشت اسطوره ی میلانی ، آلفارومئو میتو کمپانی آلفارومئو یکی از آن کمپانی‌هایی است که برای ماشین بازهای حرفه‌ای هیچ نیازی

خرید دانگ‌ فنگ ix5
دانگ ‌فنگ ix5

بررسی مشخصات کامل دانگ‌ فنگ ix5 تا پیش از این با حضور اچ ۳۰ کراس خاطره خوبی از محصولات دانگ‌ فنگ در ذهن خریدار ایرانی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
trackback

[…] ۷ کراس‌بک ) با ما همراه بودید، همچنین مطلب قبلی ( بررسی دی اس های موجود در بازار ایران ) را نیز مورد مطالعه قرار […]