لوگو تامین خودرو آزمون

تامین، سرویس، نگهداری

میتسوبیشی لنسر

میتسوبیشی لنسر ، معروف‌ترین الماس کمپانی همه کاره

میتسوبیشی لنسر یکی از آن برندهایی است اگر یکی از محصولات آن را در خانه نداشته باشید، قطعا نام و آوازه‌ آن برای شما آشناست.

این کمپانی خوشه‌ای که در بسیاری از صنایع، دستی به‌کار دارد در صنعت خودروسازی آن‌چنان خوش درخشیده که برخی محصولات آن شهرت جهانی پیداکرده و مورد استقبال خریداران قرارگرفته است. در این قسمت به بررسی یکی از همین خودروها یعنی میتسوبیشی لنسر می‌پردازیم.

اصالت و قدمت انکار نشدنی جواهر ژاپنی!

اگر این روزها با این مدل خودرو آشنا باشید شاید فکرش را هم نکنید که میتسوبیشی لنسر قدیمی، نزدیک به نیم قرن پیش تولیدشده باشد. شکل و شمایل ظاهری این خودرو چیزی نزدیک به پیکان‌های خودمان بود.

هرچند که این خودرو مربوط به سال ۱۹۷۳ هم در برخی از جزئیات ظاهری از پیکان‌های تولید ما در همین سالی‌های نه چندان دور بهتر عمل کرده بود. بعدازآن روزبه‌روز امکانات و ظاهر این خودرو  پیشرفت کرد تا به فرم  میتسوبیشی لنسر 2020 رسید. یک خودرو تحسین‌برانگیز در رده خودروهای مقرون‌به‌صرفه.

بررسی میتسوبیشی لنسر

میتسوبیشی لنسر

این خودرو یکی از خودروهای سدان قدرتمند است. در عین توجه به‌راحتی و استفاده شهری و خانوادگی، میتسوبیشی  به جنبه جوان پسندانه و اسپرت بودن خودرو نیز توجه لازم را کرده است.

نام لنسر همواره با خاطرات رالی همراه بوده است. البته میتسوبیشی لنسر اوولوشن خودرویی بود که به فرم اسپرت‌تر و مختص همین مسابقات طراحی شد که در قسمت‌های بعد به شرح آن خواهیم پرداخت.

هرچند که نمی‌توان این خودرو را در رده بهترین خودروهای موجود قرارداد و بسیاری از مدل‌های دیگر کمپانی‌ها در کیفیت، سرعت و سایر مشخصات بسیار جلوتر از این مدل هستند اما به‌هرحال این خودرو نیز باکیفیت است و ابدا خودرو ضعیفی محسوب نمی‌شود.

یکی از بارزترین نکاتی که در این خودرو موردتوجه خریداران و حتی منتقدان قرار گرفت هندلینگ فوق‌العاده این خودرو بود. عاملی که لذت فراوانی در حین رانندگی به شما می‌بخشد.

فرمان پذیری عالی و سیستم‌های فوق‌العاده ترمز در افزودن این لذت  به کمک شما خواهند آمد. این خودرو ازلحاظ امنیت نیز در رده خودروهای ۵ ستاره است که برای بیان ایمنی خودرو توضیحی بیش از این لازم نیست.

طراحی میتسوبیشی لنسر در ابعاد متوسط

میتسوبیشی لنسر

این خودرو جزو خودروهای جمع‌وجور است. طول خودرو 4625 میلی‌متر و عرض  آن ۱۷۶۲ میلی‌متر است. همچنین انتخاب ارتفاع 1490 میلی‌متری خودرو کاملا صحیح و مناسب است.

در کل ارتفاع خودرو از سطح زمین به نحوی است که برای رانندگی در سطح شهر و حتی برای گذر از پستی‌وبلندی مثل سرعت‌گیر بی‌پایان خیابان ایران هم مناسب باشد.

نسل‌های مختلف میتسوبیشی لنسر

در طول این دوره‌ پنجاه ساله تولید میتسوبیشی لنسر، این خودرو در و شکل و شمایل بسیار متفاوت و همچنین ویژگی‌های فنی بسیار متفاوتی تولید شد. نسل اول همان‌طور که پیش‌تر اشاره کردیم در سال 1973 تولید شد و بسیار ساده و البته در زمان خود خودرو باکیفیتی بود.

نسل دوم این خودرو با برخی تغییرات ظاهری و افزایش ابعاد همراه بود اما همچنان فرم ساده بدنه خودرو حفظ‌ شده بود. با آغاز تولید نسل سوم گام بلند میتسوبیشی به سمت تغییر و تحول و طراحی یک خودرو لوکس برداشته شد.

ظاهر خودرو تغییر بسیاری کرد و نسبت به زمان عرضه کاملا زیبا و جذاب طراحی‌شده بود. اگر بخواهم یک مثال ملموس از نوع طراحی این خودرو بزنم، می‌توانم آن را به زانتیاهای کوچه و خیابان خودمان تشبیه کنم.

اما با آغاز تولید نسل چهارم میتسوبیشی لنسر، این پوست‌اندازی کامل شد و یک خودرو اسپرت و جوان‌پسند و تا حدی لوکس در اختیار مردم قرار گرفت. میتسوبیشی لنسر استیشن در همین نسل تولید شد.

در طی تولید این نسل میتسوبیشی با فیس‌لیفت‌هایی تلاش کرد تا محصول عرضه‌شده خود را به پله‌های بالاتر برساند که موفق هم شد.

بالاخره با آغاز تولید نسل پنجم در سال 2007 دوران طلایی میتسوبیشی لنسر نیز از راه رسید. بهترین نسخه‌های این خودرو چه ازلحاظ ظاهر اسپرت و زیبا و چه مشخصات فنی و امکانات روی خودرو در این نسل عرضه شد. میتسوبیشی لنسر جدید که برای شما آشناتر است.

میتسوبیشی لنسر

میتسوبیشی لنسر تیپ 1

میتسوبیشی لنسر 1600 مجهز به یک پیشرانه خطی 4 سیلندر با ظرفیت 1600 سی‌سی بود. این موتور با این حجم قادر به تولید 117 اسب‌بخار قدرت و گشتاور 150 نیوتون‌متری بود.

گیربکس خودرو به‌صورت 5 سرعته دستی طراحی‌شده و خودرو در گروه محور جلوی متحرک قرار می‌گرفت. شتاب این خودرو در حدود 12 ثانیه است که نشان می‌دهد میتسوبیشی لنسر اسپرت بودن را بیشتر در ظاهر به رخ کشیده است تا توانایی فنی آن‌هم نه به ‌صورت عالی و بی کم ‌و کاست.

بلکه فقط در حدی که بتوان گفت از خودروهای اسپرت خیلی دور نیست. باوجود خودروهایی با شتاب صفر تا صد کمتر از 5 ثانیه این لنسر حرفی برای گفتن نخواهد داشت. امکانات این خودرو نیز به‌عنوان ساده‌ترین لنسر عرضه‌شده چندان چنگی به دل نمی‌زند. اما این پایان راه لنسر نبود.

میتسوبیشی لنسر

میتسوبیشی لنسر تیپ 2

مدتی بعد از عرضه تیپ پایه میتسوبیشی تصمیم گرفت تا با ایجاد تغییراتی در خودرو آن را از به حاشیه رانده شدن توسط مدل‌های جدید برندهای دیگر حفظ کند. مشخصات فنی خودرو به همان صورت که بود حفظ شد ولی گیربکس اتوماتیک به آن افزوده شد.

همچنین تعدادی آپشن و تغییراتی ظاهری به خودرو اضافه شد. در این تیپ باله عقبی به خودرو اضافه شد که تا حد زیادی توانست خودرو را از این سادگی بی‌حد و مرز دلسردکننده نجات دهد.

همچنین سانروف به سقف خودرو اضافه شد. موردی که ازنظر خریداران لوکس پسند بسیار مطلوب بود. تهویه اتوماتیک و چراغ‌های پیشرفته‌تر در این تیپ به‌کار گرفته شد.

میتسوبیشی لنسر تیپ 4

با افزایش حجم موتور تا 1800 سی‌سی ویژگی‌های فنی خودرو تا حدی بهبود پیدا کرد. قدرت موتور به 140 اسب‌بخار و گشتاور آن به 176نیوتون‌متر رسید.

گیربکس CVT دراین تیپ به خودرو اضافه شد. طول خودرو در این نمونه کمی از نمونه‌های اولیه کمتر است. این میتسوبیشی لنسر سرعت 192 کیلومتربرساعت را در آخرین لحظات فشردن پدال تجربه می‌کند و نباید انتظار بیشتری از آن داشت. برخی از آپشن‌های به‌کاررفته در این مدل عبارت‌اند از:

  • کروز کنترل
  • کنترل کشش و پایداری
  • سنسور عقب و باران
  • اتولایت
  • چراغ‌های چرخشی
  • چراغ شور
  • شیفترهای پشت فرمان و…

مصرف سوخت ترکیبی این مدل  6.6‌لیتر در هر صدکیلومتر ارزیابی شد.

میتسوبیشی لنسر

میتسوبیشی لنسر اوولوشن

این خودرو بدون شک یکی از پرتکرارترین و محبوب‌ترین تولیدات میتسوبیشی است. اوولوشن که تا حد زیادی خود را از خانواده لنسر جدا کرده بود صدرنشین انتخاب‌های اسپرت پسندان و عاشقان سرعت و هیجان شد. پس بی‌دلیل نبود اگر اوولوشن همیشه پای ثابت تولیدات میتسوبیشی در هر نسل باشد. میتسوبیشی لنسر توربو شارژ را در این مدل تجربه کرد و این به خودی خود برای خریداران نکته بارزی بود. وجود اسپویلر عقب، رینگ‌های زیباتر و استفاده هدفمند از خطوط برای خشن‌تر نشان دادن اوولوشن ابزار مورداستفاده میتسوبیشی برای طراحی عزیزدردانه خانواده لنسر بود. گفته می‌شود ممکن است در آینده نزدیک میتسوبیشی از یک طرح جدید و فوق‌العاده برای این عضو خود رونمایی کند. طرحی که طراحی اوولوشن‌های موجود را عقب بزند و خود یکه‌تاز بازار میتسوبیشی شود. باید منتظر ماند و دید!

میتسوبیشی لنسر

ظاهر میتسوبیشی لنسر

ظاهر میتسوبیشی لنسر در کل ساده است و هیچ نکته چشمگیر خاصی در طراحی خودرو دیده نمی‌شود البته این طراحی دقیقا در میانه راه است و همان‌طور که نکته جذاب خاصی ندارد نکته منفی خاصی هم ندارد. البته لنسر همیشه طرفداران ثابتی داشته که شاید این حرف را نادرست بدانند. میتسوبیشی با تغییر چند نکته تلاش کرد تا از رقیبان خود جا نماند. ما قضاوت در مورد ثمربخش بودن این تلاش را به شما واگذار می‌کنیم. چراغ‌های اسپرت‌تر موازی سطح و جلوپنجره بزرگ‌تر و خشن‌تر به‌مرورزمان به ساختار خودرو اضافه شد. در قسمت جانبی قسمت جلوی خودرو بیشترین سطح را به خودش اختصاص داده است و فضای کمتری صرف طراحی قسمت عقب شده است. رینگ‌ها تا حدی نمای این بخش را بهتر کرده‌اند. در قسمت عقب هم وجود اسپویلر در برخی نمونه‌ها تنها اضافه‌کاری طراحان میتسوبیشی است. صندوق‌عقب کوچک یکی از نکاتی است که شاید در استفاده خانوادگی از این خودرو آزار دهنده باشد و توی ذوق بزند.

میتسوبیشی لنسر تیونینگ شده راهی برای داشتن یک خودرو خاص و زیباتر به‌صورت سفارشی است ولی متاسفانه این راه برای ایرانیان چندان هموار نیست!

میتسوبیشی لنسر

کابین میتسوبیشی لنسر

کابین میتسوبیشی لنسر بررسی خاصی احتیاج ندارد. همه‌چیز به‌اندازه کافی گویا است. استفاده از پلاستیک فشرده در طراحی داشبورد شاید موردپسند همه نباشد ولی کیفیت کافی را دارد. برای داشتن خودرویی بسیار با کیفیت‌تر مجبورید پول بسیار بیشتری هم پرداخت کنید پس به‌تناسب اولویت‌هایتان تصمیم‌گیری کنید.

دسته‌دنده کوتاه طراحی‌شده است. نمایشگر 7 اینچ لمسی در سیستم صوت و تصویر خودرو به‌کاربرده شده است. تنظیم صندلی برقی  صندلی راننده و گرم‌کن‌های صندلی‌های جلو تنها آپشن‌های مربوط به صندلی‌هاست. در کل کابین هم از سادگی و هماهنگی طراحی کل خودرو پیروی می‌کند.

میتسوبیشی لنسر

میتسوبیشی لنسر پلاک ملی

لنسر همیشه یکی از محبوب‌ترین خودروهای خارجی برای ایرانیان بوده است. مخصوصا در سال‌های گذشته که فراوانی و تنوع خودروها تا این حد زیاد نشده بود و انتخاب‌های کسانی که دنبال خرید خودرو باکیفیت خارجی بودند محدودتر بود.

دو عامل همیشه مضاف بر ویژگی‌های ذاتی خودرو، ایرانیان را به سمت خرید این خودرو سوق داده است. میتسوبیشی لنسر قیمت مناسب‌تری نسبت به دیگر خودروهای خارجی دارد.

هرچند که به هر حال شما شاهد اختلاف قیمت این خودرو در بازار داخل و بازار جهانی هستید اما به هر حال این خودرو جزء معدود خودروهایی است که برای طیف بیشتری دست یافتنی است. شما در حال حاضر با پرداخت بیش از یک میلیارد تومان می‌توانید میتسوبیشی صفریا با کارکرد کم را بخرید.

نکته دوم اینکه طراحی داخلی خودرو به‌صورتی است که کاملا برای یک خانواده ایرانی مناسب و راحت است و به زبان ساده جادار طراحی‌شده و استفاده طولانی‌مدت از آن شمارا کلافه نخواهد کرد.

هرچند که داشتن یک خودروی خارجی به‌خودی‌خود دردسرهایی برای ساکنین ایران دارد اما باید یادآوری کنم که این خودرو یکی از کم دردسرترین آن‌هاست.

میتسوبیشی لنسر

از شما عزیزان کمال تشکر را داریم که تا انتهای این مطلب ( میتسوبیشی لنسر  ) با ما همراه بودید.

 

فهرست مطالب

ارتباط با ما

برای خرید خودرو به کمک نیاز دارید؟

(همین حالا تماس بگیرید)

تلفن: ۴۸۴۱۶

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، بزرگراه اشرفی اصفهانی ، بعد از مرزداران ، کوچه ولدخانی ، پلاک ۲۴ ، واحد ۱

مقالات خودرو
ضد یخ خودرو
ضد یخ خودرو

بهترین ضد یخ خودرو و زمان تعویض آن یکی از مواردی که در فصل زمستان باید به آن توجه ویژه ای داشت ضدیخ مناسب است

اطلاعات کامل در مورد دیاگ خودرو که بهتر است بدانید
دستگاه دیاگ خودرو

اطلاعات کامل در مورد دیاگ خودرو که بهتر است بدانید در این مقاله قصد داریم در مورد دستگاه دیاگ، مفهوم آن، دیاگ زدن و نحوه

4 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها