لوگو تامین خودرو آزمون

تامین، سرویس، نگهداری

صفرشویی خودرو

صفرشویی چیست؟

به تمام نظافت های داخل خودرو صفرشویی می گویند. همانطور که از اسمش مشخص است در صفرشویی، خودرو چنان تمیز می شود که به حالت صفر خودش بر می گردد. همچنین در صفرشویی نواقص داخل خودرو برطرف می شود و می تواند برای جلوه زیبایی خودرو یک عامل تاثیر گذار باشد. صفرشویی خودرو یا شستشوی خودرو به روشی است که با استفاده از مواد شیمیایی و آب، ظاهر و بدنه خودرو را تمیز و درخشان می‌کند.

این فرایند شامل شستشوی داخلی و خارجی خودرو می‌شود که بسته به نیاز و نوع کاربری خودرو، می‌تواند شامل مواردی مانند شستشوی بدنه، شستشوی رینگ و لاستیک‌ها، تمیز کردن داخلی خودرو شامل صندلی‌ها، روکش، میزان سطوح و غیره باشد. هدف اصلی از صفرشویی خودرو، نه تنها به دست آوردن ظاهر درخشان خودرو است، بلکه همچنین به عنوان یک روش بهداشتی نگهداری و حفظ بدنه و قطعات خودرو برای طولانی مدت، جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی بدنه، حفظ رنگ و جلوگیری از خشک شدن و پوسیدگی صندلی‌ها، فرش و قطعات داخلی خودرو می‌باشد.

اجرای صفرشویی داخل ماشین

انواع راه های صفر شویی خودرو

شرکت تامین خودرو آزمون با بهره گیری از متخصصین زبده تمامی خدمات دیتیلینگ خودرو و کارواش تخصصی و صفرشویی را با بهترین کیفیت و ضمانت شده ارائه می دهند. برای صفرشویی خودرو دو روش وجود دارد که در ادامه هریک را جداگانه توضیح خواهیم داد.

صفرشویی با آب فشار قوی

احتمالا این مورد را بیشتر در کارواش های سنتی و قدیمی دیده باشید، چراکه کارواش های مدرن بیشتر از صفرشویی با بخار که در ادامه توضیح خواهیم داد، استفاده می کنند. در صفرشویی با آب فشار قوی برای اینکه نمی توانند داخل خودرو را آب بگیرند، از اسپری های تمیز کننده برای داشبورد و قسمت های داخلی اتومبیل استفاده می کنند. در مواردی بی کیفیت بودن این اسپری ها، سبب بروز تغییر رنگ در این قسمت ها می شود. برای شست و شوی صندلی ها، مجبور به خارج کردن صندلی ها از خودرو هستند تا بتوانند آن ها را تمیز کنند. در نتیجه وقتی دوباره صندلی ها را داخل اتومبیل قرار می دهند، باید زمانی را منتظر باشند تا صندلی ها خشک شوند. در مواقعی ممکن است بوی نم داخل اتومبیل باقی بماند که برای صاحبان اتومبیل آزار دهنده است. همین از جمله دلایلی است که صفرشویی با فشار آب قوی طرفداران زیادی ندارد.

صفرشویی با بخار

صفرشویی با بخار می تواند باعث ضدعفونی شدن اجزای مختلف خودرو شود. با بخار می توان به تمام درزها و منافذ ریزی که در خودرو وجود دارد، دسترسی پیدا کرد به همین دلیل هرگونه کثیفی و گرد و خاکی از سطح و داخل اتومبیل پاک می شود. همچنین با استفاده از صفرشویی با بخار بوی سیگار و هر کثیفی در داشبور و قسمت های مختلف اتومبیل از بین می رود. این روش، صندلی ها را خیس نمی کند و باعث درخشندگی اتومبیل نیز می شود. مراحل صفرشویی اتومبیل با بخار به شرح زیر است:

درخواست صفرشویی خودرو

صفرشویی صندلی اتومبیل

اگر اتومبیل شما روکش دارد، تمیز کردن آن راحت است به این صورت که روکش را جدا کرده و شسته و دوباره جا می زنند. اگر خودرویتان روکش ندارد، بهترین روش برای شستن صندلی هایش استفاده از بخار است، که پس از شست و شو به سرعت خشک می شود. حتی استفاده از بخار خشک در شست و شو صندلی، به زمان کمتری برای خشک شدن نیاز دارد. البته قبل از شست و شوی صندلی با بخار در صورت کثیف بودن صندلی، ابتدا جاروبرقی کشیده سپس از صفرشویی بخار استفاده می کنند.

صفرشویی صندلی های خودرو

صفرشویی کف اتومبیل

همانطور که می دانید هر اتومبیل دارای دو کف پوش است. یکی از این کف پوش ها از خودرو جدا می شود و قابل شست شو است. دیگری کف پوش داخل اتومبیل بوده که جدا نمی شود و باید همان جا به شستشوی آن پرداخت. برای اینکه ماشین خیس نشود، بعدا بو نگیرد و تمام کثیفی ها را از بین برود، بهتر است صفرشویی با بخار را انتخاب کنید.

شستشوی سقف اتومبیل

صفرشویی سقف اتومبیل

اگر سقف اتومبیل شما نیز تیره شده، احتمالا بر اثر آلودگی بوده و این آلودگی بیشتر از دود سیگار و جریانات گرم هوا ایجاد می شود، در این صورت بهتر است که سقف اتومبیلتان به صورت دقیق شست و شو شود. در صفرشویی با بخار، سقف اتومبیل به صورت نانومتری تمیز شده و سبب دیرتر کثیف شدن اتومبیل نیز می شود.

برای اینکه سقف و ستون اتومبیل را صفرشویی کنند، ابتدا آنها را اسپری کرده سپس لکه گیری می نمایند. در اینجا با استفاد از دستگاه وکیوم تمام کثیف و آلودگی را از سطح سقف و ستون ها کاملا جمع می کنند. سقف اتومبیل ها جنس های متفاوتی دارند و برای هریک باید روش و مواد مختلفی را در صفرشویی استفاده کرد.

به عنوان مثال اگر سقف خودرو شما جیر است، نباید از مواد شوینده قوی برای تمیز کردن آن استفاده کنید زیرا در طولانی مدت، سبب پوسیده شدن آن می شود. اگر اتومبیلتان سانروف دارد، بهتر است از شیشه پاک کن و یک دستمال نرم برای تمیز کردن آن استفاده کنید.

صفرشویی داشبورد اتومبیل

داشبورد اتومبیل از چند قسمت مانند دریچه های کولر، جا لیوانی و صفحه نمایشگر تشکیل می شود. این قسمت ها بسیار حساس بوده و تمیز کردن آن نیز حائز اهمیت است. چرا که اگر خیس شوند، احتمال سوختگی و خراب شدن کولر و صفحه نمایشگر وجود دارد. برای تمیز کردن این قسمت ها استفاده از صفرشویی با بخار بهترین گزینه ای است که می توانید برگزینید. صفرشویی با بخار می تواند تمام گوشه های کثیف را که دسترسی به آن سخت است نیز تمیز کند.

موتورشویی خودرو

صفرشویی موتور اتومبیل

از حساس ترین قسمت ها برای شست شو، موتور اتومبیل است. چرا که نباید ذره ای آب و کثیفی وارد آن شود. برای تمیز کردن موتور، بهترین روش استفاده از صفرشویی با بخار است، در این صورت می توانید مطمئن باشید که به قطعات موتور آسیبی وارد نخواهد شد.

تفاوت صفرشویی با بخار و صفرشویی با آب فشار قوی

احتمالا تا به اینجا تفاوت هایی را میان صفرشویی با بخار و صفرشویی با آب فشار قوی متوجه شده اید. حال به صورت دقیق تفاوت ها را توضیح می دهیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. در صفرشویی با آب فشار قوی به دلیل اینکه نمی توان قطعات داخلی خودرو را با آب تمیز کرد و باید از اسپری استفاده نمود، امکان باقی ماندن کثیفی داخل خودرو وجود دارد. ولی در صفرشویی با بخار، بخار می تواند به تمام منافذ ریز دسترسی پیدا کند و آسیبی به قطعات داخلی خودرو وارد نمی کند.

بوی نم ممکن است پس از صفرشویی با فشار آب قوی داخل اتومبیل باقی بماند ولی در صفر شویی با بخار کمترین خیس شدگی در صندلی ها رخ می دهد و در کوتاه ترین زمان صندلی ها خشک می شوند. بعضی ها نگران از بین رفتن صندلی ها یا قسمت های دیگر اتومبیل هستند چرا که فکر می کنند دمای بخار بسیار زیاد است. ولی باید بگویم که بخار 160 درجه سانتیگراد هیچ آسیبی به هیچ یک از قطعات اتومبیل وارد نمی کند.

مواد صفرشویی

در صفرشویی خودرو از بهترین مواد برای تمیز کردن اتومبیل استفاده می کنند. این مواد خودرو را تمیز کرده و سبب درخشان شدنش می شوند. همچین آلودگی ها را از بدنه و داخل خودرو پاک می کند. این مواد عبارتند از:

  • شامپوی مخصوص شستشوی اتومبیل

برای آلودگی های مختلف اعم از لکه رنگ، قیر، چربی، حشرات و … از شامپوهای متناسب با آن آلودگی استفاده می کنند. شامپویی که برای شستشوی بدنه و داخل اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرد، مهمترین قسمت در صفرشویی خودرو محسوب می شود.

  • فوم شستشوی اتومبیل

فوم های مخصوص شستشو به دلیل خاصیت کف کنندگی زیاد، می تواند تمام آلودگی ها را از سیطح اتومبیلتان تمیز کند. همچنین علاوه بر ظاهری جذاب امکان انتخاب رنگ و شکل فوم مطابق با سلیقه خودتان وجود دارد.

واکس اتومبیل

واکس های اتومبیل به زودتر خشک شدن صفرشویی کمک می کنند ولی خاصیت پاک کنندگی ندارند. همچنین سبب براق و درخشان شدن اتومبیل می شوند. این واکس ها از بدنه اتومبیل در برابر نور خورشید و عوامل دیگر محافظت می کند و در دیرتر کثیف شدن اتومبیل نقش موثری دارند.

  • اسپری تخصصی شست و شو

اسپری ها برای بخش های مختلف اتومبیل وجود دارد که در تمیز کردن و صفرشویی آن قسمت ها بسیار موثر هستند. چند نمونه از آنها عبارتند از: اسپری رینگ شوی، اسپری شیشه پاک کن، اسپری موتور شوی و…. استفاده از اسپری تخصصی، فرایند صفرشویی را تسریع می بخشد و کیفیت آن را افزایش می دهد. همچنین با محیط زیست سازگار بوده و در مصرف آب نیز صرفه جویی می شود.

زمان لازم برای صفرشویی اتومبیل

نکات زیادی برای زمان صفرشویی اتومبیل وجود دارد که باید به آن توجه کرد. یکی از آنها پاک کردن فضولات پرندگان از سطح اتومبیل است که صاحب اتومبیل با این کار گمان می کند که خودرو اش تمیز شده، ولی اثرات مخرب آن می تواند طی بلند مدت سبب آسیب هایی در رنگ اتومبیل شود.

لکه های رنگ در سطح اتومبیل از جمله مواردی است که افراد باید هر ماه برای صفرشویی اتومبیلشان اقدام کنند. چرا که خیلی از این لکه های ریز به راحتی دیده نمی شوند و ممکن است بعد از مدتی از سطح بدنه اتومبیل پاک نشود. البته بازه ای که اعلام شد، به محل رفت و آمد شما نیز بستگی دارد اما بهترین زمان صفرشویی همان 30 روز یکبار است تا خیالتان از بابت کثیفی ها و اتومبیلتان راحت شود.

جهت سفارش خدمات صفرشویی خودرو

با شماره 48416

تماس حاصل نمایید.

قیمت صفرشویی خودرو

برای صفرشویی اتومبیل به نوع و مدل آن توجه می کنند. چرا که هر خودرویی بسته به نوع و مدلش به مواد و تجهیزات گوناگونی برای صفرشویی نیاز دارد. استفاده از نوع و مواد مختلف برای شستشوی اتومبیل شما، به انتخاب خودتان است که از قبل با مشاهده قیمت ها می توانید انتخاب نمایید. همچنین هزینه صفرشویی بسته به اینکه شما به مراکز مراجعه می نمایید یا شست و شو در محل انجام می شود، متفاوت است.

صفرشویی خودرو

مزایای صفرشویی اتومبیل

هرچیزی پس از مدتی کثیف و آلوده می شود و دیگر مانند اولش تمیز و براق نیست پس نیاز دارد تا به آن رسیدگی کنیم. اتومبیل یکی از آن موارد است که با صفرشویی می توان به بهترین شکل آن را تمیز نمود و خوشبو کرد. صفرشویی تمام آلودگی های موجود در کفپوش و صندلی ها و قسمت های دیگر را تمیز می کند. تمیز بودن ماشین از جمله عواملی است که از فرسایش آن جلوگیری می کند پس بهتر است از صفرشویی اتومبیلتان غفلت نکنید.

علت افزایش تقاضای صفرشویی

  1. با استفاده از صفرشویی گرد خاک، چربی، لکه و دوده به راحتی از سطوح مختلف پاک می شود.
  2. همزمان با صفرشویی اتومبیل، رنگ و شیشه و پلاستیک پولیش می شوند و سبب براق شدن خودرو می شود.
  3. پس از صفرشویی به دلیل استفاده از مواد نانو، اتومبیل دیرتر کثیف می شود و تا چند هفته کاملا تمیز باقی می ماند. همچنین نانو می تواند از کدر شدگی و رنگ پریدگی اتومبیل جلوگیری کند.
  4. با صفرشویی اتومبیل ذره ای کثیفی و آلودگی باقی نمی ماند چرا که از دستگاه های قوی و ریز که از کوچکترین جاها می گذرد، استفاده می کنند.
  5. با صفرشویی به دلیل استفاده از مواد آبگریز در سطح بدنه، با بارانی شدن هوا، اتومبیل کثیف نمی شود.
  6. استفاده از مواد مخصوص در هر قسمت صفرشویی سبب می شود تا کیفیت تمیزی و شست و شو تا چند برابر افزایش یابد.

تفاوت کارواش نانو با صفرشویی خودرو

حتما اسم کارواش نانو را تا به حال شنیده اید ولی تفاوت آن با صفرشویی را نمی دانید. کارواش نانو بدون مصرف هیچ گونه آبی انجام می شود، به این صورت که مواد نانو را با استفاده از دستمالی تمیز به سطح اتومبیل می کشند. از مزیت های کارواش نانو این است که ماندگاری آن بسیار زیاد  بوده ولی برای ماشین هایی که کثیفی زیادی دارند (گرد و خاک زیاد)، مناسب نیست. ولی صفرشویی، بدترین و کثیف ترین ماشین ها را مانند روز اول تمیز می کند.

نتیجه گیری

توضیحات کاملی راجع به صفرشویی اتومبیل داده شد که با توجه به آنها می توانید تصمیمی درست برای شستشوی اتومبیلتان بگیرید. یادتان باشد که هرچقدر هم اتومبیلتان لوکس و تمیز باشد، بوی خوش و مطبوع سبب حال خوب و یک ویژگی اتومبیلتان محسوب می شود تا همیشه در ذهن ها باقی بماند. بدین منظور می توانید خوشبو کننده ها را برای اتومبیلتان تهیه کنید.

در صفرشویی اتومبیل استفاده از مواد نانو و بسیار مرغوب، سبب تمیز شدن خودرو مانند روز اولش می شود. بهترین راه برای اینکه بتوانید از خدمات صفرشویی استفاده کنید، تماس با شرکت تامین خودرو آزمون می باشد تا در کمترین زمان نزد شما بیایند و خودروتان را ضمانت شده و با بهترین مواد و تجهیزات تمیز نمایند.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها