لوگو تامین خودرو آزمون

تامین، سرویس، نگهداری

دی‌اس ۷ کراس‌بک

دی‌اس ۷ کراس‌بک ؛ لوکس‌ترین تجربه فرانسوی‌سواری

در شرایط جاری که امکان وارد خودرو وجود ندارد، خریداری ارابه‌های لوکس به سخت‌ترین کار ممکن بدل شده، از سوی دیگر فقط بحث خریداری این خودروها سخت نیست، بلکه برای تمام افراد جامعه نگهداری از خودرو به نحو احسنت به‌شدت سخت شده است. تا پیش‌ازاین کمتر کسی به این فکر می‌کرد که ممکن است در بین گزینه‌های لوکسی همچون لکسوس، اینفینتی، ولوو، بنز و ب ‌ام ‌و گزینه فرانسوی هم مطرح باشد.

اما با آغاز فعالیت دی‌اس در سال ۲۰۱۴ به‌عنوان برند لوکس گروه PSA ، شرایط تا حد زیادی تغییر پیدا کرد. روند حضور نفوذ دی‌اس در بازار لوکس‌ها تا حدی ادامه پیدا کرد که محصولاتش وارد حوزه شاسی‌بلندها شد. حال در سگمنت کراس‌اوورهای میان سایز شاهد حضور مدل ۷ از دی‌اس هستیم که تا پیش از معرفی سدان دی‌اس ۹ می‌شد که از آن به‌عنوان لوکس‌ترین محصول این گروه خودروساز یاد کرد.

هر چند که دی‌اس ۹ هم به‌عنوان یک سدان فعلاً فقط برای حضور در بازار چین در نظر گرفته‌شده و فعلاً وارد خط تولید هم نشده است. اما درنهایت در نظر داشته باشید که این پرچم‌داری پایدار نخواهد بود و به‌احتمال‌زیاد با معرفی شاسی‌بلند فول‌سایز دی‌اس این جایگاه در اختیار خودرو دیگری قرار خواهد گرفت. ما در «تامین خودرو» به دنبال آگاهی بخشی به خریداران خودرو هستیم.

طراحی خارجی

دی‌اس ۷ کراس‌بک

گروه فرانسوی PSA چند سالی تلاش کرد تا خط مشی کلی برای برند دی‌اس را مشخص کند و در نهایت در سال ۲۰۱۷ این طراحی با دی‌اس ۷ به کمال رسید. در این خودرو شاهد تکرار تمام المان‌های مثبت این برند هستیم ولی در نظر داشته باشید که این المان‌ها در قالب ابعاد بزرگ‌تری ارائه می‌شود و اندکی تفاوت در محصول نهایی ایجاد کرده‌اند.

بدون هیچ شکی دنبال کننده طراحی‌های دی‌اس این طراحی را قبول می‌کند. اما برای فردی که از خارج به این طراحی نگاه می‌کند، مشاهده برخی المان‌ها ممکن است گیج‌کننده باشد. به عنوان مثال با وجود تغییر ابعاد هدلایت و تیلایت، اما گرافیک کلی چراغ‌های عقب بیشتر برای خودروهای هاچ‌بک و کانسپت شاسی‌بلند مناسب است. این در حالی است که در طراحی بخش جلو و جانبی بیشتر به شخصیت دهی به یک خودرو مرتفع توجه شده است.

همچنین در طراحی رینگ‌ها هم بیشتر به دی‌اس بودن این خودرو توجه شده تا کراس‌اوور بودن آن، چیزی که شاید در اینفینیتی و لکسوس به خاطر تجربه بیشتر کمتر دیده شود، اما طراحان دی‌اس به نظر می‌رسد که در مدل ۷ کمی زیاده‌روی کرده‌اند.

فضای داخلی

دی‌اس ۷ کراس‌بک

در اینجا شاهد استفاده بیشتری از المان‌های دی‌اس هستیم. در واقع بیشتر از هر دی‌اس دیگری! اما این در حالی است که این اغراق در کابین مثبت تلقی می‌شود و کمتر کسی نظر منفی در مورد این جلوه دارد. اما از لحاظ فضای داخلی نمی‌توان از این خودرو بیشتر از یک کراس‌اوور میان‌سایز انتظار داشت. همچنین استفاده از المان‌های آنالوگ در کنار احجام مثلثی شک به صورت کاملاً به‌جا و اصولی انجام شده است.

از جمله این المان‌ها می‌توان به ساعت آنالوگ اشاره کرد که از تجهیزات واقعاً لوکس به حساب می‌آید. اما این کمال باعث می‌شود که انتظار داشته باشیم که تجربه ابعاد بزرگ‌تری از این محیط را داشته باشیم. در هر صورت وقتی مواردی همچون چرم با کیفیت و دقت بسیار بالا را در مونتاژ این کابین مشاهده می‌کنیم، متوجه می‌شویم که فرانسوی‌ها ذاتاً علاقه به مونتاژ بی‌دقت ندارند و اقتصادی کردن خودرو بیش از هر چیزی باعث شده که شاهد چنین رفتاری ( مخصوصاً از پژو ) باشیم.

فارغ از تمام تصوراتی که فضاسازی لوکس این خودرو در ذهن شما ایجاد می‌کند، امکانات رفاهی و ایمنی آن باعث می‌شود که جایگاه آن را باور کنید و اطمینان داشته باشید که در محصول یک برند لوکس نشسته‌اید.

از جمله این تجهیزات می‌توان به سیستم دید در شب که جزو تجهیزات کاربردی در خودروهای لوکس است اشاره کرد. همچنین می‌توان به امکانات رفاهی متداولی نظیر دوربین 360 درجه، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک دو منطقه‌ای، سانروف و مونروف، سیستم صوتی حرفه‌ای فوکال الکترا، صندلی‌های مجهز به ماساژور و تنظیم برقی صندلی‌های عقب اشاره کرد.

توان فنی

دی‌اس ۷ کراس‌بک

ظاهراً کیفیت پایین بنزین ایران روی لوکس‌ترین فرانسوی بازار هم تأثیرگذار بوده و باعث شده که این خودرو با وزن یک و نیم تنی از همان پیشرانه‌ای استفاده کند که در سیتروئن C3 با وزن هزار و ۲۵۰ کیلوگرمی قرار دارد. به این ترتیب به جای انتظار توان زیادی که از خودروهای لوکس داریم، مجبور به راضی بودن از افزایش نسبی توان در دورهای ۲ هزار به بالا با فعال شدن توربوشارژ هستیم.

لازم است توجه داشته باشید که شتاب‌گیری ۹ و نیم ثانیه‌ای این خودرو صرفاً برای نسخه‌های بین‌المللی اعلام شده که از پیشرانه ۲۲۵ اسب‌بخاری بنزینی یا نمونه هیبریدی یا دیزلی اعلام شده که هر سه مجموعه به گیربکس هوشمند آلمانی ZF متصل شده‌اند. اما آرین موتور پس از بررسی شرایط ایران تصمیم گرفته از همان پیشرانه پژو ۲۰۰۸ و سیتروئن C 3 در این خودرو استفاده کند.

به طور قطع این تصمیم صرفاً منفی نیست و می‌توان به مزایای آن هم اشاره کرد. همان‌طور که در ابتدای بررسی اشاره کردیم، از دی‌اس ۷ کراس‌بک می‌توان به عنوان لوکس‌ترین گزینه بازار با کمترین هزینه یاد کرد.

تصور کنید که آپشن‌هایی در حد لکسوس در اختیار داشت باشید، اما هزینه‌ تعمیرات موتور شما تا اندازه محصولات ایران خودرو و سایپا کاهش پیدا کند! اما در عمل وقتی متوجه می‌شوید حتی به جای گیربکس آلمانی در این خودرو گیربکس شش سرعته مرسوم محصولات گروه PSA استفاده شده است. به همین دلیل حتی تصور همپا شدن این خودرو در شرایط تخته گاز با رقبای اصلی خود را از ذهن خود خارج کنید.

حتی سایر رقبای هم قیمت بزرگ و کوچک هم در بحث فنی از این خودرو عملکرد بهتری دارند و شاید به این نحوه بتوان عنوان کرد که در این بازه قیمتی DS7 تنبل‌ترین گزینه قابل خریداری ( شاید در کل دنیا ) باشد.

نتیجه نهایی

دی‌اس ۷ کراس‌بک

باتوجه به قیمت یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی این خودرو در کمترین حالت، باید موارد زیادی را درنظر داشته باشید تا اطمینان پیدا کنید که خرید این خودرو مناسب شما است.

از سوی دیگر با وجود اینکه می‌توان هزینه‌های نگهداری این خودرو را به خاطر قطعات مشترک با نمونه‌های تولد داخل کاهش داد، اما در صورت وقوع حادثه باید هزینه‌های زیاد قطعات تزئینی این خودرو را متحمل بشوید. در نهایت باوجود عضویت این خودرو در باشگاه دو میلیاردی‌ها، اما به عنوان مصرف‌کننده از برخی مزایای این باشگاه بهره نخواهید برد.

کارشناسی دی‌اس ۷ کراس‌بک

دی‌اس ۷ کراس‌بک

 

ما در «تامین خودرو» باتوجه به برخورداری به مجهزترین و به‌روزترین تجهیزات روز دنیا در هنگام خرید هر نوع خودرویی در کنار شما هستیم و حتی برای خرید دی‌اس ۷ هم می‌توانید به ما اعتماد کنید. توجه داشته باشید که برای عیب‌یابی این خودرو نیاز به دستگاه‌های پیشرفته است تا هرگونه مشکل قبلی این خودرو را کشف کنید. در شرایط فعلی که قیمت قطعات و آپشن‌ها افزایش زیادی داشته بهتر است که کورکورانه اقدام نکرده و پیش هر صحبتی درباره خرید خودرو، اقدام به کارشناسی آن کنید.

 

دی‌اس ۷ کراس‌بک

 

مالکین خودروهای لوکسی همچون دی‌اس ۷ هم می‌توانند برای افزایش طول عمر رنگ خودرویشان و محافظت از شرایط فعلی آن، اقدام به اخذ خدمات دیتیلینگ در «تامین خودرو» کنند. ما درتامین خودرو با استفاده از بهترین مواد خارجی درجه یک، سعی داریم بیشترین رضایت از اجرای واکس، پولیش و سرامیک را ایجاد کنیم.

این خدمات به صورت در محل برای مشتریان انجام می‌شود و برای انجام آن نیاز به شرایط خاصی است که پیش از انجام سرامیک باید نسبت به رعایت آنها اقدام کنید. برای مطالعه بیشتر درباره این شرایط به بخش مقالات وب‌سایت تامین خودرو و مطلب مزایای واکس و پولیش در تامین خودرو مراجعه فرمایید.

 

دی‌اس ۷ کراس‌بک

 

برای مشاهده شیوه اجرای سرامیک و پولیش در محل توسط تامین خودرو این ویدیو را مشاهده فرمایید : https://www.aparat.com/v/JI2nT

 

درصورت تمایل برای اخذ سرویس‌های انجام کارشناسی یا اجرای پولیش و سرامیک خودرو با شماره تماس پنج رقمی «تامین خودرو» به شماره ۰۲۱۴۸۴۱۶ تماس حاصل فرمایید و یا به صفحه ارتباط با ما وب سایت تامین خودرو در این لینک مراجعه کنید.

دی‌اس ۷ کراس‌بک

 

از شما عزیزان ممنونیم که انتهای این مطلب ( دی‌اس ۷ کراس‌بک ) با ما همراه بودید، همچنین مطلب قبلی ( بررسی دی اس های موجود در بازار ایران ) را نیز مورد مطالعه قرار دهید.

 

فهرست مطالب

ارتباط با ما

برای خرید خودرو به کمک نیاز دارید؟

(همین حالا تماس بگیرید)

تلفن: ۴۸۴۱۶

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، بزرگراه اشرفی اصفهانی ، بعد از مرزداران ، کوچه ولدخانی ، پلاک ۲۴ ، واحد ۱

مقالات خودرو
مرکز کارشناسی رنگ خودرو
مرکز کارشناسی رنگ خودرو

مرکز کارشناسی رنگ خودرو تامین خودرو آزمون مرکز کارشناسی رنگ خودرو آزمون با تجربه بیش از ۴۰۰۰۰ کارشناسی خودرو ، مفتخر است که اعلام کند

دوره تشخیص رنگ خودرو
دوره تشخیص رنگ خودرو

دوره تشخیص رنگ خودرو سالهای اخیر تعداد وسایل نقلیه فوق العاده افزایش یافته است. به همین دلیل شناسایی وسیله نقلیه کار مهمی است. رنگ خودرو

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها