کارشناسی خودرو در محل

چرا قبل از خرید خودرو از خدمات کارشناسی استفاده کنیم؟

امروزه با توجه به روند رو به رشد  خرید و فروش خودرو صفر و کارکرده در کشور و با توجه به کلاهبرداری ها و ضررهایی که در فرآیند خرید و فروش خودرو اتفاق می افتد ، لازم است پیش از خرید ، خودرو مورد نظر تحت کارشناسی رنگ ، بدنه و فنی قرار بگیرد تا ایرادهای فنی مشخص گردد و تا خریدار با اطلاع از ایرادات و مشکلات و اطمینان از صحت و سلامت خودرو خریدی موفق داشته و از ضررهای احتمالی جلوگیری شود. بهتر است قبل خرید یا فروش خودرو مقاله پر بازدید راهنمای کامل معامله خودرو در مورد نکات مفید معامله خودرو را اینجا بخوانید.

ممکن است خودرویی که قصد خرید آن را دارید ظاهری مرتب و بی نقص داشته باشد اما از نظر فنی دچار اشکالاتی باشد که به راحتی متوجه آن نشوید و حتی ظاهر بی نقصی داشته باشد اما رنگ شدگی و یا تعویض شدگی و تصادف داشته باشد .

کارشناسی فنی موتور خودرو در محل

پس یک فرد متخصص کارشناسی خودرو به شما کمک می کند که خرید آگاهانه داشته باشید و صحت و سلامت و یا ایرادات خودرو را شناسایی نمایید.

شرکت تامین خودرو آزمون با بهره گیری از کارشناسان با تجربه و دانش فنی بالا، در هنگام خرید خودرو ظرف مدت ۳۰ دقیقه به محل شما کارشناس را اعزام کرده تا در سریع ترین زمان، از دقیق ترین کارشناسی خودرو بهرمند گشته و در انتها برگه گزارش و ضمانت نامه دریافت نمایید.

مرحله اول : کارشناسی رنگ و بدنه خودرو

 

کارشناسی رنگ خودرو در محل

۱- بررسی شاسی و ستون های خودرو

یکی از بخش های مهم در فرأیند کارشناسی خودرو بررسی شاسی و ستون های آن است که اگر خودرو در این بخش ها دچار آسیب باشد باید از خرید این خودرو خودداری کنید چون از استحکام پایینی برخوردار بوده و افت قیمت شدیدی به علت کارایی پایین خواهد داشت.

تنها کارشناسان متخصص و مجرب قادر به تشخیص ایرادات مربوط به شاسی و ستون ها هستند و لازم است حتما قبل از خرید خودرو با کارشناسان مجرب مشورت نمایید.

۲- بررسی رنگ شدگی بدنه خودرو

با توجه به این که صافکاری و نقاشی خودرو با مهارت بالایی ممکن است انجام شود بررسی رنگ شدگی بدنه خودرو با دقت و تجربه و تخصص بالایی قابل انجام خواهد بود.کارشناسان شرکت تامین خودرو آزمون با بهره گیری از جدیدتری دستگاه های تست رنگ دیجیتال و آنالوگ خودرو را از نظر رنگ بررسی کرده و در گزارش کارشناسی به طور دقیق نتایج را ارائه می نمایند.

۳- بررسی تعویض قطعات بدنه خودرو

معمولا یکی از چالش های مهم کارشناسی خودرو بررسی و شناسایی قطعات تعویض شده است زیرا ممکن است قطعه تعویض شده از یک ماشین هم مدل دیگر جایگزین شده باشد و و ضخامت و رنگ برابری با قطعه اصلی داشته باشد.اگر قسمتی از بدنه آسیب دیده باشد و منجر به تعویض قطعه گردد این موضوع موجب کاهش چشم گیری در قیمت خودرو می گردد.

رهنما : روند جزئیات کامل کارشناسی رنگ و بدنه خودرو را اینجا بخوانید .

مرحله دوم : کارشناسی فنی خودرو

 

تست سلامت جلوبندی خودرو

یکی از مهم ترین بخش های کارشناسی خودرو آزمون سلامت فنی و موتور هست که نیازمند این هست که کارشناس اطلاعات به روز در حوزه مکانیک خودرو داشته باشد و بتواند مشکلات فنی را در مورد هرگونه صدا و لرزش شرح دهد و در گزارش درج نماید که این فرآیند شامل مراحل زیر می باشد:

۱- آزمون سلامت موتور

مهم ترین و اصلی ترین بخش خودرو ، موتور است بنابراین کارشناسی دقیق موتور دارای درجه حساسیت و اهمیت بالایی می باشد.ممکن است هنگام فروش خودروهایی که مشکل موتوری دارند از ترفندهایی برای حل کوتاه مدت مشکلاتی مثل روغن سوزی، مشکل پیستون و مواردی از این قبیل استفاده نمایند بنابراین اگر بدون استفاده از تجربه کارشناسان خودرو زبده خودرویی را که دارای چنین مشکلاتی است خریداری کنید، ضرر زیادی را متحمل خواهید شدید.

۲ – آزمون سلامت گیربکس

با توجه به این که اگر گیربکس خودرو کارکرد صحیحی نداشته باشد می تواند خسارت های زیادی از جمله بالا رفتن مصرف سوخت و هزینه های دیگری را ایجاد نماید، لازم است کارشناس خودرو بررسی دقیقی در این بخش داشته باشد.

۳- آزمون سلامت جلوبندی

یکی از مراحل مهم در کارشناسی برای خرید خودرو، سیستم جلوبندی سالم می باشد چون موجب رانندگی بهتر شده و اگر جلوبندی دارای نقص فنی باشد، موجب ساییدگی و فرسودگی زودرس لاستیک های خودرو شما می شود و ایمنی سرنشینان را کاهش می دهد.

 

مرحله سوم : تست دیاگ در کارشناسی خودرو

 

تست دیاگ خودرو

کارشناس مجرب دستگاه دیاگ را جهت بررسی اطلاعاتی مانند میزان مسافت طی شده، باز شدن ایربگ ها و میزان مصرف سوخت  به کامپیوتر خودرو متصل می کنند و این دستگاه بیشتر در تشخیص سلامتی ایمنی خودرو مانند کیسه های هوا،ترمزها و سیستم ایمنی کاربرد دارد.اطلاعات کامل در مورد دستگاه دیاگ خودرو را اینجا

 

مرحله چهارم : تست آپشن و تجهیزات جانبی

آپشن های متفاوت در تعیین قیمت خودروهای صفر و کارکرده تاثیر گذار بوده و ارزیابی این بخش با توجه به فناوری های  به کار رفته در هر مدل خودرو می باشد .

 

مزیت های شرکت کارشناسی خودرو تامین خودرو آزمون

۱. کارشناسان با تجربه و زبده در عرصه کارشناسی خودرو، هیچ یک از نیروهای تایمن خودرو تازه کار نبوده و طبق آموزش های کارشناسی که توسط خود مجموعه زیر نظر متخصین تنظیم شده است آموزش دیده اند.

۲. تجهیزات پیشرفته و به رو، تمامی تجهیزات این مرکز بدلیل آموزش تخصصی طبق آخرین نمونه های دنیا تهیه و بکار گرفته میشود.

۳. کارشناسی خودرو در محل در کمترین زمان ممکن ، زمان حدودی برای مراجعه متخصص در محل ۳۰ دقیقه خواهد بود.

۴. و در پایان تحویل گزارش کارشناسی و ضمانت نامه به خریدار، این گزارش قابل ارائه به تمامی مراکز قانونی و حقوقی خواهد بود.

 

مرحله پنجم : ارائه گزارش و ضمانت نامه معتبر

یکی از موارد مهمی که در گزارش کارشناسی خودرو شما درج می شود شماره شاسی خودرو است و این کار به خریدار کمک می کند که اگر فروشنده در فاصله کارشناسی خودرو تا تعویض پلاک خودرو را تعویض کرد، ازین موضوع مطلع گردد.

گزارش کارشناسی خودرو

علاوه بر اطلاعات صفحه آمپر،بررسی فرمان خودرو، کیلومتر ماشین از موارد مهمی هست که حتی اگر دستکاری شده باشد بایستی مورد بررسی قرار گرفته و در گزارش کارشناسی ثبت گردد و تمامی بخش های دیگر شامل سنسورها، داشبورد،چراغ ها و صندلی ها باید کاملا چک شود و گزارش گردد.

 

یک پاسخ بگذارید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های لازم علامت دارند *