لوگو تامین خودرو آزمون

تامین، سرویس، نگهداری

بررسی ولوو‌های موجود در بازار ایران

بررسی ولوو‌های موجود در بازار ایران

مهم‌ترین عامل در موفقیت صنعتی ثبت نامی خوش و اعتبار است. در میان تمام خودروسازان اگر بخواهیم به دنبال برندی بگردیم که پیش از هرچیزی ایمنی و سلامت سرنشین را پیش از هرچیزی در اولویت خود قرار داده، اولین نامی که به ذهن هر کارشناس خطور می‌کند، خودروساز سوئدی ولوو و بررسی ولوو‌های موجود در بازار ایران است.

البته این اعتماد صرفا به ولوو نبود و تا پیش از منهل شدن برند ساب، تمام خودروهای سوئدی را با نام توجه به ایمنی به یاد می‌آوردند.در ابتدا نام ولوو در دهه ۵۰ شمسی در ایران با خودروهای سواری مستهکم شنیده شد ولی آخرین فعالیت کاملا رسمی سوئدی‌ها در ایران مربوط به سال ۲۰۱۲ می‌شد.

افرا موتور باتوجه به همین ویژگی‌ها از سال ۸۹ اقدام به واردات ولوو در ایران کرد و موفق به تزریق ۵ مدل از این برند به کشورمان شد، البته پیش از این هم در سال‌های ۷۱ الی ۷۴ تعدادی از سدانهای سری ۲۴۰، ۴۶۰ و ۹۴۰ از این برند وارد کشور شدند که به خاطر کمبود قطعات برای نگهداری از این خودرو، فقط در اختیار افراد علاقه‌مند هست و یا شرایط نگهداری مطلوبی ندارد.

محافظ شخصی که از بلبرینگ‌سازی آغاز کرد

برخلاف بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در اروپا که تاریخچه آنها یا از گاراژ آغاز می‌شود و یا از صنایع سنگین‌تری وارد صنعت خودرو شده‌اند، شرکت که به عنوان موسس ولوو شناخته می‌شده در واقع با تولید بلبرینگ و یاتاقان در سوئد فعالیت خود را آغاز کرده است.

در سال ۱۹۲۴ مدیر مالی گروه SKF سوئد ایده تاسیس خودروسازی را به یکی از مهندسان این شرکت ارائه کرده و به همین سادگی ولوو فعالیت خود را آغاز کرد. در ابتدا تولید خودروهای تجاری مدنظر این دو فرد بود، اما در شش سال پس از تاسیس تصمیم مهمی گرفته شد که عامل ماندگاری این خودروساز در تاریخ شد.

در این سال مدل PV 654 معرفی شد که نسبت به خودروهای اقتصادی فاصله گرفته و سودای لوکس‌بودن داشت و البته به خاطر جزئیاتی که در کابین آن رعایت شده بود و در اختیار قرار دادن دو لاستیک زاپاس و طراحی خاص با هدلایت‌های برعکس موفقیت این خودرو تضمین شد.

همین مدل پایه‌گذار تغییرات مهمی در شرکت شد و از پلت‌فرم این مدل برای ساخت محصولات مهم بعدی استفاده کردند. این روند را می‌توان در محصول بسیاری مشهور PV60 مشاهد کرد که نسخه به‌روزشده از PV 654 به حساب می‌آید. توقف تولید PV60 به معنی آغاز همکاری ولوو با رنو در سال‌های دهه ۵۰ الی ۸۰ بود.

بنابراین در این سال‌ها ولوو صرفا به تولید محصولات تجاری مشغول بود، در واقع طی این ۳۰ سال برای هر دو برند ساب و ولوو صرفا فروش بیشتر محصولات مهم بود، تا اینکه در سال‌های پایانی دهه ۸۰ میلادی ولوو همزمان با به پایان رسیدن همکاری رنو و ولوو، سوئدی‌ها مجددا به فکر تولید محصولات لوکس افتادند و توانستند از جنبه تولید لوکس‌های فوق ایمن برتری خود را به اثبات برساند.

معرفی اجمالی محصولات

بررسی ولوو‌های موجود در بازار ایران

C30

برای به رخ کشیدن قابلیت‌های عملکردی و ظاهری ولوو در بین خودروهای سواری هیچ گزینه‌ای بهتر از سی۳۰ را نمی‌توان در بین محصولات ولوو پیدا کرد. در واقع تا همین امروز هم که جایگزینی برای آن معرفی نشده، سی‌۳۰ را می‌توان یک استثنا در بین ولووها دانست که نسبت به سنت‌های این برند کاملا وفادار بوده است.

این خودرو با بالاترین سطح عملکردی یعنی پیشرانه ۲ و نیم لیتر توربو با توان ۲۳۰ اسب‌بخاری وارد ایران شده که در نهایت منجر به تجربه شتاب جذاب ۷ ثانیه‌ای این خودرو برای رسیدن به سرعت یکصد کیلومتربرساعت شده است. در سال ۲۰۱۳ به طور غیر رسمی به جای این خودرو مدل v40 وارد بازار شد که مدرن بودن در آن اولویت بالاتری نسبت به افزایش هیجان در این خودرو داشت و در مجموع c30 را می‌توان خودرو سبک‌تر و هیجان‌انگیزتری دانست.

V40

همانطور که آوردیم در سال ۲۰۱۴ به عنوان جایگزین سی ۳۰ خودرویی معرفی شد که اصول کلی اجداد خود را حفظ کرده بود و مهم‌ترین تغییر در آن را می‌توان بر بحث تجهیزات ایمنی دانست. در طراحی خارجی هم با نرم‌تر شدن خطوط باوجود حرکت به سمت طراحی مدرنتر، اما از جذابیت‌های اسپرت این خودرو تا حدی کاسته شد. برای وی ۴۰ در سال ۲۰۱۶ فیس‌لیفتی معرفی شد که مهم‌ترین تغییرات آن را می‌توان در سپرها و هدلایت‌هایی که به طراحی چکش تور معروف شدند دانست.

جالب اینجاست که در در سال ۱۹۹۵ هم ولوو وی ۴۰ در کالبد یک سدان کوچک معرفی شده بود و در واقع همین خودرو را می‌توان در اصل جایگزین اس ۴ و وی ۴۰ دهه ۹۰ دانست. به هر حال با توقف تولید وی ۴۰ در حال حاضر ولوو اقدام به تولید هیچ خودر هاچ‌بکی نمی‌کند.

 

کارشناسی تخصصی خودروهای دست دوم در «تامین خودرو»

 

C70

تولید محصولات کوپه در ولوو سابقه زیادی ندارد و اولین بار سال ۱۹۷۷ آنها با تولید ۲۶۲ سی که نسخه کوپه شده از سری ۲۶۰ به حساب می‌آید، نام کوپه را برای محصولات خود استفاده کردند. پس از آن در سال ۱۹۸۶ برای نمایش توانایی‌هایی سری ۷۰۰ آنها از کاروزلا برتونه طراح معروف ایتالیایی استفاده کردند تا نسخه کوپه این سری را به نام ۷۸۰ به طور اختصاصی در تورین مونتاژ کنند.

تولید ۷۸۰ تا سال ۱۹۹۰ ادامه داشت، یعنی زمانی که طراحی مدرن ولوو مطرح شد، در زمان معرفی این طراحی ولوو هیچ برنامه‌ای برای تولید خودرو کوپه نداشت، تا اینکه گزینه جذاب خود را به عنوان خودرویی دو در یک به معنی هم کوپه و هم بدون سقف معرفی کرد.

ولوو اولین خودرو بدون سقف خود را به نحوی طراحی کرده بود که در صورت استفاده کردن از سقف این خودرو هیچ تهدیدجانی نداشته باشید و در مواقعی که سقف باز باشد، صرفا آسیب‌های ناشی از چپ کردن متوجه انتخاب رانندگی بدون سقف مالک خودرو خواهد بود. کوپه بعدی ولوو منجر به تولید پل‌استار یک به عنوان اولین محصول مستقل تیونر ولوو شد.

XC60

ولوو تولید شاسی‌بلندهای را با اعمال تغییرات در ون وی ۷۰ آغاز کرد، خودرویی که در حال حاضر وی ۹۰ کراس کانتری جایگزین آن شده است، اما پس از معرفی ایکس‌‌سی ۹۰ ولوو باید وارد حوزه کراس‌اوورهای کوچک‌تری میشد که روز به روز مشتری بیشتری برای آنها پیدا می‌شد، از این رو در نمایشگاه سال ۲۰۰۷ دیترویت اقدام به معرفی کاسپت این محصول کردند و در سال بعد نمونه تولید نهایی آن را به نمایشگاه ژنو آوردند.

از سال ۲۰۰۹ تا به امروز ایکس سی ۶۰ به عنوان پرفروش‌ترین محصول ولوو شناخته می‌شود. البته اولین بار ایکس‌سی ۶۰ در سال ۲۰۱۳ در اختیار مشتری ایرانی قرار گرفت. لازم به توضیح است که باتوجه به طراحی این خودرو در زمان در اختیار قرار گرفتن این برند توسط فورد، این محصول از لحاظ فنی موارد مشترکی با لندروور دیفندر داشت. اما در نسل دوم این خودرو که سال ۲۰۱۷ معرفی شد از پلت‌فرم کاملا جدیدی استفاده شد که برای اولین بار در ایکس‌سی ۹۰ جدید استفاده شده است.

 

اجرای خدمات واکس و پولیش خودروهای کارکرده در «تامین خودرو»

 

XC90

نسل اول ایکس‌سی ۹۰ را می‌توان اولین شاسی‌بلند جدی این خودروساز دانست. طراحی پلت‌فرم این خودرو به نام p2 اولین بار در سال ۱۹۹۸ برای تولید سدان‌های لوکس این گروه به نام‌ اس ۸۰ انجام شد، اما اعمال تغییرات در این پلت‌فرم برای تبدیل شدن به یک شاسی‌بلند فول‌سایز همه چیز تمام چهار سال زمان برد، در این زمان دیگر ولوو تحت اختیار فورد فعالیت می‌کرد و از این رو می‌توان اعمال نفوذ طراحان فورد روی این خودرو را به وضوح مشاهده کرد.

اما هرچه بود، این خودرو در سال ۲۰۰۳ جایزه بهترین خودرو سال موتورترند را کسب کرد و همچنین جرمی کلارکسون چون به این موضوع باور داشت که به طور حتم طراح این خودرو فرد خانواده‌داری بوده، سه دستگاه از آن را در پارکینگ شخصی خود نگهداری می‌کرد.

تولید اولین نسل تا سال ۲۰۱۴ ادامه داشت و حتی به مدت ۲ سال خبری از شاسی‌بلند فول‌سایز ولوو نبود. تا اینکه با سرمایه‌گذاری جیلی پلت‌فرم اختصاصی SPA برای تولید شاسی‌بلندهای در ولوو طراحی شده که از هرنظر کامل بوده و کمتر فردی امکان پیدا کردن نقصی در آن را داشت.

لیست جوایز این نسل خیلی طولای‌تر از نسخه قبل است و در سال معرفی از سوی اکثر انجمن‌های خودروسازی به عنوان خودروسال معرفی شد.

مدل حجم موتور توان اسمی گشتاور شتاب مصرف سوخت گیربکس سگمنت قیمت حدودی
C30

 

2.5 لیتر 230 اسب‌بخار 320 نیوتن‌متر 7.1 ثانیه 9 لیتر ۵ دنده اتومات هاچ‌بک متوسط 1500 میلیون
V40

 

2 لیتر 213 اسب‌بخار 300 نیوتن‌متر 6.9 ثانیه 8.1 لیتر ۶ دنده پاورشیفت هاچ‌بک متوسط 1800 میلیون
C70 2.5 لیتر 230 اسب‌بخار 320 نیوتن‌متر 8 ثانیه 9.4 لیتر 5 دنده اتومات کوپه قابل تبدیل 2000 میلیون
XC60

 

2 لیتر 237 اسب‌بخار 320 نیوتن‌متر 8.9 ثانیه 8.5 لیتر ۸ دنده اتومات شاسی‌بلند متوسط 2500 میلیون
XC90

 

2 لیتر 320 اسب‌بخار 400 نیوتن‌متر 6.9 ثانیه 7.7 لیتر دوکلاچه شاسی‌بلند فول‌سایز 3000 میلیون

باوجود اینکه تعداد خودروهای ولوو موجود در کشور خیلی بالا نیست، اما همین تعداد محدود از ارزش بالایی برخوردار هستند که به دلیل استفاده از تکنولوژی‌های سطح بالا، کیفیت مواد، مونتاژ در سوئد، طراحی اصولی و از همه مهم‌تر سطح ایمنی بسیار بالا ارزش‌گذاری بالایی روی محصولات این برند انجام شده است.

از این رو هنگام معامله این خودروها باید دقت بالایی روی صحت اجرای تجهیزات و حفظ کیفیت رنگ و شاسی داشت، چرا که بسیاری از تصادف‌ها روی شاسی این خودرو به سختی قابل تشخیص است. از سوی دیگر برای حفاظت از ارزش این خودرو به مالکان ولووسوار توصیه می‌کنیم به صورت دوره‌ای از خدمات حفاظت از رنگ همچون سرامیک و پولیش استفاده کنند. انجام این سرویس‌ها توسط «تامین خودرو» به صورت در محل امکان‌پذیر است.

کارشناسی محصولات و بررسی ولوو‌های موجود در بازار ایران در تامین خودرو

ما در «تامین خودرو» باتوجه به برخورداری به مجهزترین و به‌روزترین تجهیزات روز دنیا در هنگام خرید هر نوع خودرویی در کنار شما هستیم. توجه داشته باشید که برای عیب‌یابی این خودرو نیاز به دستگاه‌های پیشرفته است تا هرگونه مشکل قبلی این خودرو را کشف کنید. در شرایط فعلی که قیمت قطعات و آپشن‌ها افزایش زیادی داشته بهتر است که کورکورانه اقدام نکرده و پیش هر صحبتی درباره خرید خودرو، اقدام به کارشناسی آن کنید.

اجرای خدمات پولیش و سرامیک ولوو

مالکین خودروهای خاصی همچون ولوو هم می‌توانند برای افزایش طول عمر رنگ خودرویشان و محافظت از شرایط فعلی آن، اقدام به اخذ خدمات دیتیلینگ در «تامین خودرو» کنند. ما درتامین خودرو با استفاده از بهترین مواد خارجی درجه یک، سعی داریم بیشترین رضایت از اجرای واکس، پولیش و سرامیک را ایجاد کنیم.

این خدمات به صورت در محل برای مشتریان انجام می‌شود و برای انجام آن نیاز به شرایط خاصی است که پیش از انجام سرامیک باید نسبت به رعایت آنها اقدام کنید. برای مطالعه بیشتر درباره این شرایط به بخش مقالات وب‌سایت تامین خودرو و مطلب مزایای واکس و پولیش در تامین خودرو مراجعه فرمایید.

 

برای مشاهده شیوه اجرای سرامیک و پولیش در محل توسط تامین خودرو این ویدیو را مشاهده فرمایید : https://www.aparat.com/v/JI2nT

 

از شما عزیزان ممنونیم که انتهای این مطلب ( بررسی ولوو‌های موجود در بازار ایران ) با ما همراه بودید، همچنین مطلب قبلی ( بررسی دی اس های موجود در بازار ایران ) را نیز مورد مطالعه قرار دهید.

 

درصورت تمایل برای اخذ سرویس‌های انجام کارشناسی یا اجرای پولیش و سرامیک خودرو با شماره تماس پنج رقمی «تامین خودرو» به شماره ۰۲۱۴۸۴۱۶ تماس حاصل بفرمایید و یا از طریق این صفحه از روش‌های ارتباط با ما اطلاع پیدا کنید.

فهرست مطالب

ارتباط با ما

برای خرید خودرو به کمک نیاز دارید؟

(همین حالا تماس بگیرید)

تلفن: ۴۸۴۱۶

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، بزرگراه اشرفی اصفهانی ، بعد از مرزداران ، کوچه ولدخانی ، پلاک ۲۴ ، واحد ۱

مقالات خودرو
کارشناسی خودرو دست دوم
کارشناسی خودرو دست دوم

  اقدامات لازم قبل از خرید و فروش ماشین کارشناسی خودرو دست دوم یکی از مهمترین مسائلی است که باید هنگام خرید خودرو دسته دوم

مشخصات خودرو ریگان
مشخصات فنی و معرفی خودرو ریگان

بررسی ریگان خودرو jmc s350 برای بررسی جدیدترین شاسی‌بلند بازار ایران باید با یکی دیگر از شرکت‌‌های خودروساز چینی آشنا بشویم. هلدینگ ژیانگلینگ گروهی هست

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها