لوگو تامین خودرو آزمون

تامین، سرویس، نگهداری

انواع خودروهای هاچ پک

مقایسه پرطرفدارترین هاچ پک های ایرانی

این روزها کمتر به سراغ مسافرت می‌رویم و عمده سفرها به خاطر سلامتی خودمان هم که شده محدود به سفرهای داخل شهری می‌شود. بدون هیچ شکی برای سفرهای درون‌شهری خودروهای هاچ‌بک برتری‌های زیادی درزمینه‌های مختلف دارند، از وزن سبک‌تر، چالاکی بیشتر و مصرف سوخت کمتر گرفته تا دردسرهای کمتر برای پیدا کردن جای پارک؛ اما شرایط بازار خودرو به نحوی نیست که به‌سادگی امکان تهیه هر نوع خودرویی را داشته باشید و در واقع خرید خودرو هر روز حساسیت بیشتری پیدا می‌کند ازاین‌رو پیشنهاد می‌کنیم که حتما از کارشناسی در هنگام خرید خودرو دست دوم استفاده کنید، پس ‌از آن برای خرید خودرو هاچ‌بک در بازه ۲۵۰ الی ۴۵۰ میلیون تومان در اوایل مهر سال ۹۹ می‌توانید به راهنمایی‌های این متن مراجعه کرده و انتخاب خود را برحسب شرایطتان انجام دهید.

 

پژو ۲۰۶ تیپ ۵

کلاسیک‌ترین گزینه در این سگمنت را می‌توان پژو ۲۰۶ دانست که با شرایط بازار ایران کاملا وقف پیداکرده است. بدون هیچ حرفی، کم دردسرترین گزینه این لیست را می‌توان تیپ ۵ دانست که این روزها قیمتی در حدود ۲۶۰ میلیون تومان معامله می‌شود. خرابی‌های دریچه گاز از  جمله کپ کردن (بیشتر مربوط به ECU ME7.4.5) گاز خوردن خود به خودی (ECU های ایرانیزه) هم از خرابی‌های شایع 206 هستند. کم‌هزینه‌ترین و کلافه کننده‌ترین خرابی تمام ۲۰۶ها را می‌توان خرابی چراغ دانست که مکررا تکرار می‌شود. به‌ نحوی‌که حتی ممکن است ماهی یک‌بار از بین چراغ‌های مه شکن یا چراغ‌ترمز یکی از آنها نیاز به تعویض پیدا کند. با این ‌وجود کمتر فردی از نگهداری تیپ ناراضی است،

206 تیپ 5 هاچ پک

دلیل این موضوع را شاید بتوان در تعدد تعمیرکار و سرویس‌کاران و نمایندگی‌هایی دانست که به این خودرو خدمات ارائه می‌کنند. اما به ‌هرحال این خودرو هم نیاز به سرویس پیدا می‌کند و برای انجام تعویض روغن بهتر است به‌ جای مراجعه به ارزان‌ترین گزینه، حداقل در دوران گارانتی به سراغ گزینه‌های معتبرتری همچون نمایندگی‌های ایران‌ خودرو بروید. برای انجام سرویس‌های دوره‌ای خودرو در نظر داشته باشید که هزینه سرویس‌های اصلی این خودرو که شامل تعویض روغن، فیلتر روغن و فیلتر هوا و کابین اشاره کرد، حداقل باید ۱۵۰ الی ۲۰۰ هزار تومان کنار بگذارید. لنت‌ها هم جزو قطعات مصرفی خودرو به‌حساب می‌آید که در هنگام تعویض در حدود ۴۰ هزار کیلومتر باید 200 الی 300 هزار تومان پرداخت کرد (بدون هزینه اجرت تعویض).

«برای کارشناسی خرید این خودروها می‌توانید با شماره تماس پنج رقمی  48416-021 تماس حاصل فرمایید.»

پژو ۲۰۷

معمولا افرادی که از نگهداری ۲۰۶ خسته شده‌اند، اولین گزینه نمونه‌های تغییر ظاهر یافته از این خودرو است که البته تعدادی از آپشن‌ها هم به آن اضافه‌شده است. در نسخه دنده‌ای این خودرو با قیمت 315 هزار تومان عرضه می‌شود، نمونه گیربکس اتوماتیک آن قیمت 461 میلیون تومانی دارد. به‌غیراز ظاهر در برخی از آپشن‌ها هم ۲۰۷ با تغییراتی عرضه می‌شود، اما در قطعات فنی تعداد بسیار کمتری تفاوت وجود دارد.

شاید مهم‌ترین ضعف ۲۰۷ را هم در همین نقطه دانست که معایب فنی ۲۰۶ را باقیمتی بالاتر عرضه می‌کند و حتی در برخی از قطعات ظاهری هم باقیمت بیشتری به مشتری تحویل داده می‌شود.

مقاله پیشنهادی : بررسی کامل مشخصات خودرو پژو 207، قنی، ظاهری و آپشن ها

دانگ‌ فنگ اچ ۳۰ کراس

سومین خودرو با پلت‌فرم پی‌اف ۱ پژو در این لیست که نشان می‌دهد برای خرید خودرو در این بازه قیمتی گزینه‌های چندان زیادی ندارید. اما برای افرادی که به مزایای ۲۰۶ باور پیداکرده و ریسک تغیر کمی دارند ولی به دنبال یک تغییر جدی‌تر هستند، اچ‌سی کراس گزینه مناسبی به نظر می‌رسد. کمپانی دانگ‌فنگ در یکی از اولین همکاری‌های خود را در پروژه پلت‌فرم یادشده آغاز کرد. به ‌این ‌ترتیب پژو ۲۰۶ با ظاهر و باطن متفاوتی طراحی و روی خط تولید رفت و پس از چند سال ایران‌خودرو از وجود چنین خودرویی اطلاع پیدا کرد و در کنار هایما، دانگ‌فنگ را به‌عنوان شریک تجاری دوم خود از کشور چین انتخاب کرد. خوشبختانه این خودرو در بحث فنی تغییرات بیشتری نسبت به ۲۰۷ داشته و به‌ غیراز ظاهر متفاوت، حتی در فضای داخلی هم شرایط متفاوتی را ایجاد کرده و کمتر سرنشینی تفاوت حجم فضای سرنشینان عقب این خودرو را با ۲۰۶ درک نمی‌کند.

خودرو دانگ فنگ

جالب اینجاست که تمام این تغییراتی درحالی در اختیار این مشتری قرار می‌گیرد که قیمت نمونه‌‌های صفر کیلومتر این خودرو حتی تا ۱۰ میلیون کمتر از ۲۰۷ به فروش می‌رسد و قیمت‌ این خودرو در حدود ۴۴۶ میلیون تومان درنظر گرفته می‌شود. در نظر داشته باشید که این خودرو در سگمنت هاچ‌بک کراس قرار می‌گیرد و حتی به خاطر ارتفاع مناسب آن می‌توان ظاهری شبیه به کراس‌اوورها را هم دریافت کرد. از سوی دیگر اکثر نسخه‌های این خودرو به ‌صورت گیربکس اتومات عرضه می‌شوند که تفاوت‌های زیادی به گیربکس aL4 رایج ۲۰۶ و ۲۰۷ اتومات دارد. این گیربکس ساخته شرکت ژاپنی آیسین (Aisin) است و باوجوداینکه تاریخ طراحی آن به سال ۲۰۰۴ برمی‌گردد، اما بازهم نسبت به گیربکس‌های اتومات فرانسوی مزایای زیادی دارند.

مقاله پیشنهادی : مقاله ای کامل برای آموزش کارشناسی آپشن های خودرو در هنگام خرید

ساندرو

چهارمین گزینه برای خرید هاچ اصالتاً فرانسوی این لیست خوشبختانه دیگر متعلق به گروه PSA نیست و این بار رقیب این گروه با برند اقتصادی داچیا به بازار ایران نفوذ پیداکرده است. ساندرو با قیمت نسبتا مناسبی در بازار ایران حضور پیدا کرد، اما هرچه جلوتر رفتیم قیمت این خودرو غیرمنطقی‌تر شد. ساندرو اتومات (که بازهم از همان گیربکس ۴AL بهره می‌برد) در نسخه اتومات با قیمت 510 میلیون تومان در بازار معامله می‌شود که بنابراین نمونه‌های صفر کیلومتر این خودرو حتی 6۰ میلیون تومان بیشتر از قیمت در نظر گرفته‌شده برای این لیست دارند.

ساندرو هاچ پک

ساندرو به شما کمک می‌کند کمتر بنزین و روغن مصرف کنید و برای تعویض قطعات ولخرجی نکنید. مثال بارز این حرف در بررسی قیمت یک عدد چراغ جلو ساندرو است که ۷۰۰ هزار تومان قیمت دارد؛ عددی که برای ۲۰۷ حدود یک میلیون و هشتصد هزار تومان، برای برلیانس H۲۲۰ حدود دو میلیون تومان و برای جیلی GC۶ اکسلنت تا سه میلیون تومان است.

ام ‌وی ‌ام ۳۱۵

با توجه به شرایط فروش نسبتا خوب مدیران خودرو که همیشه برای این خودرو در نظر گرفته‌شده، حالا عده زیادی از افراد بدون توجه به افت قیمت ام‌وی‌ام ۳۱۵ اقدام به خریداری شرایطی این خودرو کرده‌اند و البته افراد ناراضی از این خرید هم آن‌چنان بالا نیستند. البته نمی‌توان مشکلات گیربکس این خودرو در نسخه‌های قدیمی‌تر را کتمان کرد، اما رفته‌رفته این مشکلات برطرف شدند. بااین‌وجود مشکلات مونتاژی این خودرو کماکان برطرف نشده و هنوز پس از چند صد کیلومتر کارکرد، کابین به سروصدا خواهد افتاد (موضوعی که در خودروهای مونتاژ داخل هم قابل‌چشم‌پوشی نیست.) درهرصورت اگر بتوانید نمونه‌های کم‌کاربرد و سالم این خودرو را پیدا کنید،

ام وی ام

با توجه به افت قیمتی که خریدار اول می‌پردازد، زیان نخواهید کرد، مخصوصا اینکه هزینه‌های نگهداری این خودرو حتی در شرایط فعلی هم نسبت به سایر خودروهای چینی آن‌چنان بالا نیست. در مجموع برای افرادی که با بودجه‌ای نزدیک به ۲۰۶ قصد خرید گزینه دیگری که کاملا متفاوت باشد را دارند، ام‌وی‌ام ۳۱۵ با قیمت حدود ۲۶۵ میلیون تومانی در شرایط فعلی بازار را داریم.

مقاله پیشنهادی : راهنمای خرید خودروهای هاچ پک بین حدود 300 میلیون

خرید با اطمینان در تامین خودرو

حال که به نتیجه نهایی برای انتخاب یک هاچ‌بک مناسب با توجه به شرایط خود رسیده‌اید، بهتر است آگاه باشید که در شرایط فعلی نمی‌توان انتظار داشت که خرید خودرو به‌سادگی گذشته باشد، حتی درصورتی‌که واقع به فروشنده اعتماد داشته باشید، ممکن است در معامله قبلی خریداری به‌صورت واضح انجام‌شده باشد. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که برای اینکه سوءتفاهمی در هنگام فروش خودروی‌تان نداشته باشید هم در نظر داشته باشید که کارشناسی خودرو امری حیاتی است. ما در تامین خودرو سعی داریم با بهره‌گیری از متخصص‌ترین کارشناسان و بالاترین سطح از تجهیزات خریدی آسوده و با اطمینان برای شما رقم بزنیم. اطمینان داشته باشید که تامین خودرو در حین روند خریدوفروش خودرو همراه شما خواهد بود و از انجام کلاه‌برداری در معاملات جلوگیری خواهد کرد. لازم به ذکر است که سریع‌ترین روش برای اخذ کارشناس در «تامین خودرو» تماس با شماره پنج رقمی «۴۸۴۱۶» است. برای کسب اطلاعات بیشتر به وب‌سایت تامین خودرو به آدرس https://tkacar.net مراجعه فرمایید.

 

آموزش کارشناسی برای علاقه‌مندان به خودرو

حتما متوجه شدید که در خرید خودرو، کارشناسان چه نقش حیاتی و مهمی را ایفا می‌کنند، شاید هم به این فکر افتاده باشید که عملیات کارشناسی خودرو به شکل انجام می‌شود. مرور کردن تمام این سوالات به ذهن شما طبیعی است و البته پاسخ آنها هم نزد ماست. اگر شما هم علاقه‌مند به خودرو هستید علاوه‌بر کارشناسی خودروها، مجموعه تامین خودرو آزمون اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزش کارشناسی تخصصی خودرو هم می‌کند. همان‌طور که کارشناسی‌های ما ضمانت شده و تضمین‌شده است، ما به هنرجویان دوره‌های «آزمون خودرو» تضمین می‌دهیم که صفر تا صد کارشناسی خودرو را آموزش داده و در پایان دوره‌ها بدون هیچ شکی شما یک کارشناس خودرو با در اختیار داشتن مدرک معتبر و قابل ترجمه از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهید بود. علاقه‌مندان به این دوره‌ها می‌توانند از خدمات ویژه‌ای همچون کارآموزی رایگان و نامحدود در کنار کارشناسان تامین خودرو و شرکت در کارگاه آموزش راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکارهای نوپا بهره‌مند شوند. پس برای یادگیری مهارتی با درآمد بالا برای ثبت نام در آخرین دوره آموزش کارشناسی در آزمون خودرو در سایت «آزمون خودرو» ثبت نام کنید تا کارشناسان آموزش با شما تماس بگیرند.

فهرست مطالب

ارتباط با ما

برای خرید خودرو به کمک نیاز دارید؟

(همین حالا تماس بگیرید)

تلفن: ۴۸۴۱۶

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، بزرگراه اشرفی اصفهانی ، بعد از مرزداران ، کوچه ولدخانی ، پلاک ۲۴ ، واحد ۱

مقالات خودرو
دوره تشخیص رنگ خودرو
دوره تشخیص رنگ خودرو

دوره تشخیص رنگ خودرو سالهای اخیر تعداد وسایل نقلیه فوق العاده افزایش یافته است. به همین دلیل شناسایی وسیله نقلیه کار مهمی است. رنگ خودرو

کارشناسی سیار خودرو
کارشناسی سیار خودرو

کارشناسی سیار خودرو با تامین خودرو آزمون کارشناسی سیار خودرو به راحتی قابل انجام است ، با توجه به روند رو به رشد خرید و

بررسی سلامت خودرو
نکات لازم چک خودرو قبل سفر

بررسی کامل عملکرد صحیح قطعات خودرو قبل از سفر افزایش هزینه‌های نگهداری از خودرو باعث شده که کمتر در سفرهای درون‌شهری به سراغ خودرو شخصی

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علیرضا نظری
علیرضا نظری
3 سال قبل

بسیار عالی
لطفا بررسی های گروه خودرویی رو بیشتر کنید
ممنونم از تامین خودرو

ساناز
ساناز
3 سال قبل

من 111 دارم و از همه هاچ بک ها بهتره 🙂

علیرضا
علیرضا
3 سال قبل
پاسخ به  ساناز

از همه ماشین ها که نه قطعا
ولی در نوع خودش و برای جبران برخی از نیاز های روزانه بله
می تونه مفید باشه