استعلام و پرداخت خلافی خودرو

اگر شماهم به دنبال استعلام خلافی خودرو هستید و نمی دانید چگونه به آن دست یابید، ما در این سری از مقالات تامین خودرو آزمون قصد داریم چندین روش برای بررسی استعلام ریز خلافی خودرو را مطرح کنیم که می تواند به شما هم کمک کند. بهتر است استعلام خلافی خودرو و پرداخت آن را پشت گوش نیاندازید؛ چراکه عدم پرداخت آن در طولانی مدت می تواند منجر به دو برابر شدن مقدار هزینه خلافی شود.

جریمه سرعت غیر مجاز

احتمالا شما هم به دنبال خرید و فروش خودروتان هستید یا زمان کمی تا پایان مهلت پرداخت استعلام خلافی خودروتان باقی مانده است. شاید هم در مدت معلومی جریمه ها را لغو کرده اند و شما نیز مانند اکثر افراد به دنبال پرداخت آن هستید تا هزینه کمتری را پرداخت کنید. در اینجا چندین روش برای استعلام ریز خلافی خودرو مطرح می کنیم تا دغدغه ای برای دریافت آن نداشته باشید.

راهنما : مقاله راهنمای قیمت گذاری خودرو را اینجا بخوانید.

روش های استعلام خلافی خودرو

برای استعلام خلافی خودرو، روش های متفاوتی وجود دارد که ما در اینجا قصد داریم، هریک را به طور کامل توضیح دهیم تا شما متناسب با شرایط و دسترسی هایتان از یکی استفاده کنید.

 

  • استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت

یکی از بیشترین روش هایی که افراد به دنبال آن هستند، استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت است. امروزه که اکثر افراد به اینترنت دسترسی داشته و در بیشتر امور مانند واریز پول، خرید و فروش و … از اینترنت استفاده می کنند. سلایق افراد برای استعلام پرداخت خلافی خودور نیز به سمت استفاده از اینترنت رفته است چراکه سرعت انجام کارها در این بستر بسیار زیاد و همچنین راحت است. در این روش از دو نوع ابزار اینترنتی می توان استفاده نمود که عبارتند از:

  1. اپلیکیشن های استعلام خلافی خودرو

اپلیکیشن های زیادی برای استعلام ریز خلافی خودرو وجود دارد که در برخی موارد در اپلیکیشن هایی که امکان کارت به کارت کردن، خرید شارژ و … را برای کاربر فراهم می کند، افزونه استعلام خلافی را نیز گذاشته اند. اما برخی اپلیکیشن ها فقط برای استعلام خلافی طراحی شده اند و مورد استفاده قرار می گیرند. حواستان باشد اپلیکشین ها را از فضای مطمئن دانلود کنید که از صحت کارکرد آن اطمینان داشته باشید.

اپلیکیشن های خلافی خودرو

  1. مراجعه به سایت پلیس راهور 120

دومین روش برای استعلام خلافی خودرو از طریق اینترنت استفاده از سایت پلیس راهور 120 با آدرس www.rahvar120.ir است. برای پیدا کردن استعلام ریز خلافی در این سایت باید بر روی گزینه “خدمات” کلیک کنید سپس با توجه به درخواست شما و استفاده از پنل کاربری علاوه بر استعلام خلافی، می توانید کارهایی نظیر پرداخت الکترونیکی جرائم، استعلام نمره منفی و تصادفات رانندگی را نیز انجام دهید.

در صورت پرداخت خلافی خودرو، اطلاعات وارد شده در این سایت به دلیل مسائل امنیتی و آفلاین بودن به صورت هفتگی به روز رسانی می شود. همچنین اطلاعات و پرداختی های صورت گرفته از جانب شما با تاخیر 72 ساعتی برای سامانه مرکزی اطلاعات راهور ارسال می شود. پس بهتر است در طول این مدت نگران پرداختی های خودتان و ثبت اطلاعات نباشید تا در سامانه اصلی به ثبت برسد.

  • شماره گیری *110#

یکی از روش هایی که در صورت عدم دسترسی به اینترنت می توانید از آن استفاده کنید، شماره گیری کد بالا است. این کد برای سامانه راهور پلیس بوده و پس از شماره گیری آن یک منو چند گزینه برای شما باز می شود.

در این مرحله حتما به کد VIN موجود در کارت خودرو نیاز خواهید داشت پس از قبل آن را در دسترس خود نگه دارید. سپس بعد از وارد کردن کد VIN، با انتخاب استعلام خلافی خودرو و در ادامه گزینه شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی با در دست داشتن این دو کد و مراجعه به دستگاه های ATM یا هر روش پرداخت وجهی می توانید خلافی خودروتان را تسویه کنید.

  • ارسال پیامک کد VIN به 1101202020

در این روش که جزو روش های آفلاین بوده و ممکن است به اینترنت دسترسی نداشته باشید، می توانید با ارسال کد هفده رقمی VIN به شماره 1101202020، شناسه قبض و شناسه پرداخت خلافی خوردو خود را دریافت کنید. از این قسمت به بعد مانند مرحله قبل لازم است تا با استفاده از سایت بانک ها یا دستگاه های ATM و وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت، خلافی خودرو را تسویه کنید.

کد vin برای استعلام خلافی

 

  • تماس با شماره 88288888 021

در این روش از روش های استعلام خلافی خودرو شما می توانید از شماره 88288888 مانند کد گفته شده برای شماره گیری و همینطور شماره داده شده برای ارسال پیامک که همگی متعلق به سامانه پلیس راهو بوده و به صورت گویا عمل می کند، استفاده نمایید. همچنین در این مرحله لازم است تا با استفاده از خواندن شماره پلاک خودروتان برای اپراتور از خلافی خودرو خود مطلع شوید.

  • مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰

اگر اطمینان دارید که خلافی خودروتان کمتر از یک میلیون تومان است، می توانید با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ استعلام خلافی خودرو را بگیرید. ولی اگر خلافی خودروتان بیشتر از این مقدار است، باید به اداره راهنمایی و رانندگی برای استعلام ریز خلافی خودروتان مراجعه نمایید. همچنین این روش برای کسانی است که به هیچ یک از روش های بالا نتوانسته اند خلافی خودروشان را بگیرند، مناسب است پس حتی الامکان سعی کنید از روش های آنلاین برای استعلام خلافی استفاده نمایید.

 

برگه خلافی خودرو

 

روش اعتراض به خلافی خودرو

در مواردی افراد به قبض جریمه اعتراض دارند که در این صورت فرد با در دست داشتن مدارک خودرو و قبض جریمه باید به مراکز اجرایی منطقه یا شهرستان مراجعه کرده و درخواست خود را مطرح کند.لیست مدارک خودرو برای معامله خودرو را نیز اینجا ببینید.

 

برگه عدم خلافی خودرو

در برخی موارد فرد به وضعیت تخلف صورت گرفته، اعتراض دارد که در این صورت فرد باید به دفاتر پلیس+۱۰ مراجعه نماید تا درخواستش را بررسی کنند. در مورد آخر که اکثر افراد به دنبال آن هستند، اعتراض به مبلغ خلافی خودرو برای کاهش است که در صورت جریمه بالای یک میلیون تومان، فرد باید به مراکز رسیدگی به تخلفات رانندگی مراجعه نماید تا درخواست وی بررسی شود.

 

کلام آخر

روش های متعددی را برای استعلام خلافی خودرو مطرح کردیم. اگر شما نیز به دنبال استعلام ریز خلافی خودرو خود هستید، با استفاده از هریک از روش های گفته شده می توانید از مقدار آن مطلع شده و برای پرداخت اقدام کنید. همچنین در مواردی که می دانید اشتباهی در رابطه با خلافی خودرو شما صورت گرفته، بهتر است با مطالعه روش اعتراض به خلافی خودرو، مسائل مربوطه را پیگیری نمایید.

1 پاسخ

تعقیب

  1. […] کارت سوخت از طریق اداره پست شما می توانید همانند دریافت خلافی خودرو از طریق سرویس پیام کوتاه نسبت به پیگیری کارت سوخت […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *