لوگو تامین خودرو آزمون

تامین، سرویس، نگهداری

آموزش

بدون پیش‌ زمینه کارشناس خودرو شوید!

هیچ کسی نمی‌تواند اهمیت آموزش در زندگی افراد را کتمان کند، اما برخی از آموزش‌ها می‌توانند تغییرات مهمی در زندگی شما ایجاد کنند. بسیاری از افراد معیارشان برای کسب مهارت، زودبازده بودن و عملیاتی بودن دوره‌ها است؛ در این میان باید به این نکته توجه داشت که برای فرد آموزش دیده چه بازار کاری وجود دارد یا به تعبیر دیگر، کسب درآمد از حوزه موردنظر تا چه حد راکد یا اشباع شده است.

با توجه به شرایط اقتصادی کشور خرید و فروش خودرو به یکی از حساس‌ترین معاملات تبدیل شده که از سوی هردو طرف نیاز به جلب اعتماد از نظر کیفیت کالای مبادله شده است. به همین خاطر نیاز به انجام کارشناسی پیش از خرید بیش از هر زمان دیگری احساس می‌شود.

ما در «آزمون خودرو» سعی داریم در کنار ارائه خدمات کارشناسی خودرو توسط «تامین خودرو» علم انجام این کسب ‌و کار را توسط زبده‌ترین اساتید آموزش کارشناسی به افراد علاقه‌مند ارائه کنیم.

تبدیل هنرجو به کارشناس

ما به علاقه‌مندان به حضور در کلاس‌ها هنرجو می‌گویم، چرا که باور داریم انجام کارشناسی به غیر از نیاز به علم فراوان درباره خودرو، نیازمند دقت فراوانی است که شاید بتوان این حد از دقت نظر را در هنرمندان دید. این درحالی است که بسیاری از افراد تصور می‌کنند با وجود دستگاه‌های که در اختیار کارشناس است، به راحتی می‌توان کارشناسی خودرو را انجام داد.

با شرکت در کلاس‌ها هر دقیقه بیشتر به این باور می‌رسید که کارشناسی بیشتر از یک کار فنی، هنری است که برای انجام آن نیاز به دقت و تمرکز فراوان دارید. ما در کسب این مهارت به شما کمک می‌کنیم تا تمام مواردی که باید به آنها توجه کنید تا بدون هیچ مشکلی کارشناسی خودرو انجام شود را مطلع شوید.

آموزش بدون احتیاج به پیش‌نیاز

آموزش

باوجود اینکه انجام کارشناسی خودرو، علم تخصصی و نسبتا پیچیده‌ای است، اما کمتر آموزشگاهی است که تضمین می‌دهد که پس از گذراند دوره آمادگی ورود به بازار کار را دارید، حتی اگر پیش از آغاز دوره، هیچ پیش‌زمینه‌ای را نگذرانده باشید.

به این ترتیب که پس از به پایان رسیدن دوره شرایط خاصی را برای تکمیل آموزش درنظر گرفته شده تا تمامی افراد در نهایت علم، آگاهی، تجربه و زبدگی کافی برای انجام کارشناسی را داشته باشند. در ادامه توضیحات بیشتری درباره شرایط درنظر گرفته شده برای هنرجویان ارائه می‌کنیم.

عیب‌یابی از سقف تا چرخ!

در دوره‌های آموزش کارشناسی حضوری خودروهای کارکرده و نو «آزمون خودرو» به این نتیجه می‌رسید که کارشناسی خودرو صرفا محدود به پیدا کردن عیوب رنگ و بدنه نیست. بلکه موارد مهم که در قیمت و شیوه نگهداری خودرو در آینده موثر هستند را هم باید اطلاع داشته باشید.

در واقع به غیر از این دو مورد لازم است که کاملا بر تشخیص تصادفی بودن خودرو، نوع تصادف،‌ شدت ضربه و هرآنچه که باعث شده پس از انجام تصادف خودرو از حالتی که درکارخانه تحویل داده شده خارج شود.

همچنین به غیر از تصادف‌ها، نگهداری اشتباه یا برخی از عوامل خارجی و حتی ایراداتی که از کارخانه‌های خودروسازی ایرانی انتظار وقوع آن را داریم و باعث می‌شود که مالک بعدی دچار دردسر شود و به همین خاطر کارشناس خودرو باید نسبت به تشخیص این موارد هم به طور کامل آگاه باشد.

آشنایی با دستگاه‌های مورد نیاز

آموزش

باوجود اینکه بخش عمده انجام کارشناسی باتوجه به علمی که در اختیار شماست و توجه و دقت‌نظر نگاه شما انجام می‌شود، اما حضور دستگاه‌ها همچون ابزاری در اختیار شما کمک می‌کنند تا هرآنچه که از چشم یا توجه شما رد شده را بررسی کنید. باتوجه به الکترونیکی بودن و پیشرفته‌ بودن برخی از این نرم‌افزارها نیاز است که شیوه آموزش آنها را یاد بگیرید.

طی دوره‌ها به غیر از معرفی انواع مختلف دستگاه‌هایی که در انجام کارشناسی به شما کمک می‌کند، بهترین مسیر برای تهیه این ابزارها، شیوه راه‌اندازی اولیه، تنظیمات اولیه و هر آنچه که مربوط به نگهداری و استفاده از این دستگاه‌ها است را به هنرجو آموزش می‌دهیم.

از جمله این دستگاه‌ها می‌‌توان به مگمنت قلمی، چراغ مهتابی، چراغ متمرکز، دستگاه تشخیص ضخامت رنگ دیجیتال و عیب‌یاب سیار کامپیوتری اشاره کرد.

قلم مگمنت

ساده‌ترین دستگاهی که البته در اختیار بسیاری از کارشناس‌ نماها هم هست، اما حتی دستگاهی به همین سادگی را هم شیوه کارکرد آن را بلند نیست.

شاید نکات مربوط به این دستگاه چندان زیاد نباشد، اما بدون آگاهی از شیوه صحیح کارکرد آن باعث می‌شود چند صدهزار تومانی را برای تهیه آن به هدر داده باشید تا خود را کارشناس‌نما جلو دهید. از سوی دیگر باید توجه داشت که صرفا با وجود این دستگاه نمی‌توان به بررسی عیب‌های خودرو پرداخت.

چراغ مهتابی

در دوره آموزشی به کاربرد این وسیله و اینکه چرا صرفا می‌توان با استفاده از این نوع خاص از چراغ اقدام به عیب‌یابی کرد می‌پردازیم. ولی از این مورد مهم‌تر شیوه کارکرد و محل‌هایی که با استفاده از این چراغ امکان عیب یابی را خواهید داشت را آموزش می‌بینید.

چراغ پلیسی

آموزش

این نوع از روشنایی می‌تواند در انجام کارشناسی قطعاتی که امکان دسترسی مستقیم به آن وجود نداشت باشد را پیدا کنید، اما اینکه اینکار به چه روشی و با چه ترفندی امکان‌پذیر است را در کلاس‌‌های عملی فراخواهید گرفت.

دستگاه تست رنگ دیجیتال

باتوجه به حساسیت بالای انجام کارشناسی برای بسیار از خودروها و افزایش قیمت خودروها، لازم است که دقت شما در تشخیص عیب صدها برابر بشود و برای رسیدن به این سطح نیاز به ابزارهای خاصی دارید که در اختیار هرکسی نیست و البته روش‌های خاصی را برای کمک کردن به شما ارائه می‌کنند که شامل فناوری‌های بسیار سطح بالا است.

دستگاه تشخیص ضمانت در صنایع بسیار تخصصی کاربرد دارد، اما باتوجه به افزایش حساسیت در بازار خودرو، این دستگاه تبدیل به ابزاری شده که در اختیار شما قرار می‌گیرد تا به صورت حرفه‌ای‌تری کارشناسی را انجام دهید.

دستگاه دیاگ

کارشناس خودرو باید وجود هر نوع عیبی را به اطلاع خریدار برساند ولی برخی از عیوبی که مربوط به سیستم‌های پیشرفته و کامپیوتری خودروها می‌شود را حتی متخصص‌ترین افراد به کمک اتصال به کامپیوتر پیشرانه خودرو یا به اختصار ECU از طریق پورتال عیب‌یابی سیار یا به اختصار OBD به وسیله دستگاه عیب‌یابی یا diagnosing که به دیاگ هم معروف است، انجام می‌شود.

برای تشخیص عیوب بسیار از آپشن‌ها که درحین کارکردن خودرو ظاهر می‌شوند لازم است که کارشناس خودرو مجهز به دستگاه دیاگ باشد و تسلط لازم برای کارکردن این سیستم کامپیوتری را داشته باشد.

کارآموزی رایگان و نامحدود

آموزش

همانطور که در ابتدا آوردیم دوره‌‌های آموزش کارشناسی در محل یا افتتاح اتاق نور «آزمون خودرو» بدون پیش‌نیاز برگزار می‌شود، اما به جهت اینکه این اطمینان را برای تمام افراد ایجاد کنیم که بدون فراگرفتن تمام نکات عملی این دوره‌‌ها را به پایان نمی‌رسانید، این امکان را ایجاد کرده‌ایم که پس از پایان دوره‌‌ها امکان حضور در محل سفارش‌های کارشناسی «تامین‌ خودرو» را خواهید داشت.

کارشناسان تامین خودرو به هنرجویی که حالا تبدیل به کارآموز شده و آمادگی حضور در بازار را دارد تمام نکاتی که در طی کلاس‌ها متوجه آنها نشده یا نیاز داشته که چندبار دیگر آنها را در عمل مرور کند را یادآور می‌شود.

کمتر مجموعه‌ای پیدا می‌شود که علم تمام متخصصان خود را در اختیار افرادی قرار دهد که قصد آموزش شیوه کسب‌کار آنها را دارند ولی ما در شرکت «تامین خودرو آزمون» به دنبال رضایت تمام افراد در ارتباط با مجموعه هستیم، بنابراین کارآموز در عمل متوجه می‌شود که شیوه واقعی برخورد و تعامل با مشتری ( خریدار و فروشنده ) و حضور در محل کارشناسی به چه نحو است.

یک قدم تا وصل شدن به بازار کار

آموزش

کارآموز و هنرجو برای مدیریت و معرفی کسب‌وکار خود به مهارت‌هایی احتیاج دارد که ارتباطی با حوزه کارشناسی خودرو ندارد، اما در تامین خودرو برای تضمین موفقیت در آغاز کسب ‌و کار کارگاهی برای انتقال نکات مهمی همچون شیوه معرفی خود به عنوان کارشناس خودرو، کسب مجوزها مورد نیاز و تهیه ابزار و ملزومات افتتاح اتاق رنگ یا کارشناسی سیار، برگزار می‌شود.

برای حضور در دوره‌ای با این مشخصات که فارق از هر تبلیغی به طور جامع و کامل شیوه کسب درآمد جدید را به شما آموزش می‌دهد، کافیست با شماره پنج رقمی شرکت «تامین خودرو آزمون» تماس حاصل کنید و و یا به این درگاه برای ثبت‌نام در دوره‌های «آزمون خودرو» اقدام نمایند.

 

فهرست مطالب

ارتباط با ما

برای خرید خودرو به کمک نیاز دارید؟

(همین حالا تماس بگیرید)

تلفن: ۴۸۴۱۶

آدرس دفتر مرکزی : تهران ، بزرگراه اشرفی اصفهانی ، بعد از مرزداران ، کوچه ولدخانی ، پلاک ۲۴ ، واحد ۱

مقالات خودرو
کارشناسی خودرو دست دوم
کارشناسی خودرو دست دوم

  اقدامات لازم قبل از خرید و فروش ماشین کارشناسی خودرو دست دوم یکی از مهمترین مسائلی است که باید هنگام خرید خودرو دسته دوم

رفع کدری
رفع کدری

هرآنچه درباره رفع کدری چراغ‌ها لازم است بدانید چراغ‌های خودرو تا حد زیادی به عنوان یک قطعه ایمنی شناخته می‌شوند، اما حتی اگر با همین

ضد یخ خودرو
ضد یخ خودرو

بهترین ضد یخ خودرو و زمان تعویض آن یکی از مواردی که در فصل زمستان باید به آن توجه ویژه ای داشت ضدیخ مناسب است

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها